petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalığın dibine ne koyulur?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mine Şahin tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Mine Şahin

Mine Şahin New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar ciftime yuvalik aldik. Daha henuz eş olmadilar ama simdiden aldik biz. Yuvaligi satan kisi dibine koymak icin kus kumu diye bisey verdi. Talaş sordum. Talaş muhabbet kuslarinda kurt yapar dedi. Bizde kum doktuk yuvaligin dibine. Nasil olmali, ne dokulmeli yuvaligin dibine. Bilgilendirirseniz sevinirim. [​IMG]
    Yuvaliktaki kum bu

#1 Mine Şahin, 21 Şubat 2015
    Son düzenleme: 21 Şubat 2015
  2. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Talas dökün bir miktar fazla olmasın kus kumunu ya kaba koyun kafesin icine yada yuvaligin etrafina dökün

3. Mine Şahin

Mine Şahin New Member

Beğenileri:
    0
    Yalniz bu kum kuslarin yedigi kumdan degil. Bu daha parlak beyaz birsey.

4. Emre BİLEN

Beğenileri:
    0
    bende var beyaz içinde deniz kabuğu parçasımı ne varmış beyaz kum gibi parlak

5. Mine Şahin

Mine Şahin New Member

Beğenileri:
    0
    Evet oyle. Ektra bisey koymak gerekir mi icine?

6. Emre BİLEN

Beğenileri:
    0
    ben pek acemiyim hiç anlamam sadece kuş kumu öyle var bende onu dedim onu tecrübeliler daha iyi bilir ama ben hamster talaşımı ne koyuluyo diye duydum yinede dediğim gibi tecrübesizim

7. Mine Şahin

Mine Şahin New Member

Beğenileri:
    0
    Bende bilmiyorum ne konulur. Hamster talasini bende duydum ama kurt yapar dediler. O yuzden soruyorum.

#7 Mine Şahin, 21 Şubat 2015
  8. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    ben ilk başta kuş kumu koymustum ama formdakı tecrübeli abiler hester talaşı al dediler bende bugun aldım daha yarın sabah koyacagım koca bi paket 5 tl . allahın izniyle bi sorun yaşamayız :)

9. Naim Boysan
    Gizli

:mad:
    Kurt ne alaka kardesim

10. Mine Şahin

Mine Şahin New Member

Beğenileri:
    0
    Bende bilmiyorum. Yuvaligi satan kişi talaş muhabbet kuslarinda kurt yapar dedi. Bende emin olamadim sizlere sorayim dedim

#10 Mine Şahin, 21 Şubat 2015
  11. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    bir miktar ince talaş yeterli olur. zira dişi kuş kendi isteğine göre düzenliyor, dışarı atıyor vs.

12. Mine Şahin

Mine Şahin New Member

Beğenileri:
    0
    Ince talaş dediginiz hamster talasi mi oluyor? Bir de yuvaliktaki kumun uzerine mi serpicem talaşı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:06 --

Cevap vericek yok mu?

13. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    268
    Marangozlardan alınacak talaşlar parazit oluşumuna müsait oluyorlar. Belki bunu demek istemiştir sorduğunuz kişi. Bunun için hamster talaşı tavsiye edilir. Yüksek buhar basıncı ile sterilize edildiğinden parazit oluşmuyor bu talaşlarda.

14. Mine Şahin

Mine Şahin New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar talaşı kumun uzerine doksek olur mu? Yoksa yuvaliktaki kumu bosaltip oylemi talaş koyayim?

#14 Mine Şahin, 1 Mart 2015
    Son düzenleme: 1 Mart 2015
  15. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Mine, kum şeklinde de kullanan çok kişi var. Fakat ben talaş kullanmak istiyorum diyorsan büyük paketleri var satılıyor basınçlı talaşlar kuşlara zarar vermemesi için özel olarak üretilmiştir ondan alıp yuvaya koyman gerekir. Tabi talaşı döktükten sonra kuma gerek kalmayacak kumu alman daha mantıklı. Yuvayı temizlemen gerektiğinde talaşı alır çöpe dökersin yeni talaş eklersin yuvaya ama kum buna engel olabilir.

16. Mine Şahin

Mine Şahin New Member

Beğenileri:
    0
    Hm anladım evet mantikli. Bende ikiside var. Hangisi daha iyi olursa onu kullanayim diye sordum. Teşekkür ederim

17. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Açıkcası kum kullanan sayısı da çok ama şu aralar talaş çok tercih ediliyor. Bana sorarsan bendeki yuvada hala kum var.

18. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    eskiden gençliğimde yuvalığa ne kum nede talaş almıştım..yuvalık için iplik almıştım hemde ne güzel yuvalığa tek tek taşıyıp kendince yuva yapıyordu..vede çok verimli oluyordu sorunsuz bir şekilde yumurtalar neredeyse hepside dolu şekilde çıkıyordu..şimdi ise yok talaştı yok kumdu diye kafam karıştı gitti..

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu yuvasına kum konur mu

,
  2. muhabbet kuşu yuvasına kum konulur mu