Karadeniz Pet

Yuvalığın dibine ne koyulur?

Mine Şahin

Yeni Üye
Arkadaslar ciftime yuvalik aldik. Daha henuz eş olmadilar ama simdiden aldik biz. Yuvaligi satan kisi dibine koymak icin kus kumu diye bisey verdi. Talaş sordum. Talaş muhabbet kuslarinda kurt yapar dedi. Bizde kum doktuk yuvaligin dibine. Nasil olmali, ne dokulmeli yuvaligin dibine. Bilgilendirirseniz sevinirim.
d85b764727ede9f25bcc3e0fd8109758.jpg

Yuvaliktaki kum bu

Son düzenleme:
Talas dökün bir miktar fazla olmasın kus kumunu ya kaba koyun kafesin icine yada yuvaligin etrafina dökün

Yalniz bu kum kuslarin yedigi kumdan degil. Bu daha parlak beyaz birsey.

bende var beyaz içinde deniz kabuğu parçasımı ne varmış beyaz kum gibi parlak

ben pek acemiyim hiç anlamam sadece kuş kumu öyle var bende onu dedim onu tecrübeliler daha iyi bilir ama ben hamster talaşımı ne koyuluyo diye duydum yinede dediğim gibi tecrübesizim

Bende bilmiyorum ne konulur. Hamster talasini bende duydum ama kurt yapar dediler. O yuzden soruyorum.

Son düzenleme:
Bende bilmiyorum ne konulur. Hamster talasini bende duydum ama kurt yapar dediler. O yuzden soruyorum.

ben ilk başta kuş kumu koymustum ama formdakı tecrübeli abiler hester talaşı al dediler bende bugun aldım daha yarın sabah koyacagım koca bi paket 5 tl . allahın izniyle bi sorun yaşamayız :)

bir miktar ince talaş yeterli olur. zira dişi kuş kendi isteğine göre düzenliyor, dışarı atıyor vs.

bir miktar ince talaş yeterli olur. zira dişi kuş kendi isteğine göre düzenliyor, dışarı atıyor vs.
Ince talaş dediginiz hamster talasi mi oluyor? Bir de yuvaliktaki kumun uzerine mi serpicem talaşı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:06 --

Cevap vericek yok mu?

Marangozlardan alınacak talaşlar parazit oluşumuna müsait oluyorlar. Belki bunu demek istemiştir sorduğunuz kişi. Bunun için hamster talaşı tavsiye edilir. Yüksek buhar basıncı ile sterilize edildiğinden parazit oluşmuyor bu talaşlarda.

Arkadaslar talaşı kumun uzerine doksek olur mu? Yoksa yuvaliktaki kumu bosaltip oylemi talaş koyayim?

Son düzenleme:
Arkadaslar talaşı kumun uzerine doksek olur mu? Yoksa yuvaliktaki kumu bosaltip oylemi talaş koyayim?

Mine, kum şeklinde de kullanan çok kişi var. Fakat ben talaş kullanmak istiyorum diyorsan büyük paketleri var satılıyor basınçlı talaşlar kuşlara zarar vermemesi için özel olarak üretilmiştir ondan alıp yuvaya koyman gerekir. Tabi talaşı döktükten sonra kuma gerek kalmayacak kumu alman daha mantıklı. Yuvayı temizlemen gerektiğinde talaşı alır çöpe dökersin yeni talaş eklersin yuvaya ama kum buna engel olabilir.

Mine, kum şeklinde de kullanan çok kişi var. Fakat ben talaş kullanmak istiyorum diyorsan büyük paketleri var satılıyor basınçlı talaşlar kuşlara zarar vermemesi için özel olarak üretilmiştir ondan alıp yuvaya koyman gerekir. Tabi talaşı döktükten sonra kuma gerek kalmayacak kumu alman daha mantıklı. Yuvayı temizlemen gerektiğinde talaşı alır çöpe dökersin yeni talaş eklersin yuvaya ama kum buna engel olabilir.
Hm anladım evet mantikli. Bende ikiside var. Hangisi daha iyi olursa onu kullanayim diye sordum. Teşekkür ederim

Hm anladım evet mantikli. Bende ikiside var. Hangisi daha iyi olursa onu kullanayim diye sordum. Teşekkür ederim

Açıkcası kum kullanan sayısı da çok ama şu aralar talaş çok tercih ediliyor. Bana sorarsan bendeki yuvada hala kum var.

eskiden gençliğimde yuvalığa ne kum nede talaş almıştım..yuvalık için iplik almıştım hemde ne güzel yuvalığa tek tek taşıyıp kendince yuva yapıyordu..vede çok verimli oluyordu sorunsuz bir şekilde yumurtalar neredeyse hepside dolu şekilde çıkıyordu..şimdi ise yok talaştı yok kumdu diye kafam karıştı gitti..

Geri