Karadeniz Pet

Yuvalıgın kapısını kemiriyor?

omerberyan

Yeni Üye
Arkadaslar dişi kuşum 3-4 gündür yuvalıgın kapısını kemiriyor ama içeriye girmiyor. Tam böyle yuvalığın içine düşecekmiş gibi oluyor ama kendini geri çekiyor içeri bir türlü girmiyor. Sizlerin yazdığı mama tarifini veriyorum yavaş yavaş cere kısmı krem/kahverengi rengi gibi oldu sanırım kızışmaya başladı. Ama son günlerde yuvalığın kapısını kemiryor sizce neden olabilir? Yumurtlayacak mı? :confused:

evet yumurtlamadan kuluçkadn önce hazırlık yapıyor kuşunuz yakında yumurtlayabilir kafese yoksa kalamar kemiği koyman lazım yuvalığada talaş koy mama yapmaya başla kuşlarına yedir

evet yumurtlamadan kuluçkadn önce hazırlık yapıyor kuşunuz yakında yumurtlayabilir kafese yoksa kalamar kemiği koyman lazım yuvalığada talaş koy mama yapmaya başla kuşlarına yedir

Yorum için teşekkürler, kafeste kalamar kemiği var yuvalığa da talaş&kuş kumu karışık bir şekilde serdim. Mamayı haftada bir kez yapıp bitirene kadar veriyorum. :D Bir de şöyle bir şey duydum eğer benim kuşum yumurtlarsa bu ilk kuluçkası olacak bu kızgınlık yumurtası falan mı oluyor yani boş mu olur?

Yorum için teşekkürler, kafeste kalamar kemiği var yuvalığa da talaş&kuş kumu karışık bir şekilde serdim. Mamayı haftada bir kez yapıp bitirene kadar veriyorum. :D Bir de şöyle bir şey duydum eğer benim kuşum yumurtlarsa bu ilk kuluçkası olacak bu kızgınlık yumurtası falan mı oluyor yani boş mu olur?

eğer erkekle çiftleşmesse kızgınlık yumurtası bıraskır boştur yani ama eşi var ve çiftleşmişse dolu dur sizde gerekli şeyleri yapmışsınız geriye beklemek kalıyor :)

Geri