petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık ile ilgili bir sorun.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed KARAKAŞ tarafından 20 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    Tek kapılı bir kafesim var, yuvalığı bir yemliğin yerine taksam olur mu?

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Size önerim; yuvanın ağızı kadar iki teli kesin kafesin.

3. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    Hmm dediğiniz gibi olabilir hocam. Teşekkür ederim. :)

4. Tunç ÇAĞATAY

Kesin ama kestiginiz yeri bileyin batacak şekilde kalmasın

5. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Tek kapılıysa ufak kafestir.Çift kuşunuz varsa bir çift kapılı kafes bakın bence rahat etsinler.Teli kesersin ama düzgün yapmazsan kuş girip çıkmada yaralanma riski olacak.

6. Tunç ÇAĞATAY

Dostum zaten birlerine yakın olacaklarki rahat çiftleşsinler büyük kafeste ordan oraya kaç zor olur

7. Aysetursak

Fakat muhabbet kuşları aksine dar alanlarda çiftleşmek istemezler

8. Tunç ÇAĞATAY

Üretim yerlerinin çok geniş yeri yok normal tek kişilik kuş kafesinden 4 cm kadar büyük

9. Aysetursak

#9 Aysetursak, 20 Eylül 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Eylül 2013
  10. Tunç ÇAĞATAY

Ordada gördüğün gibi normal kafeslerden en fazla 4-5cm büyük çiftleşme için büyük alan olursa 2 taraftan birinde istek az olursa olmaz ama yer biraz dar olursa kızışkın taraf diğerinide kızıştıracaktır en sonunda çiftleşme olacaktır.

Jumbo çiftlerin tek kişilik kafeste çiftleştiklerini ve yavru aldıklarını biliyorum Çoğu petshop da aynısını yapıyor

11. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Üretim yerleri ufak kafes kullanıyorsa bu doğru yapıyorlar anlamına gelmiyor.Birçok güvenilir kaynak da muhabbet kuşlarının üretiminde salma kafeslerde daha sağlıklı üreyeceklerini söylüyor ki doğru olan budur.

12. Aysetursak

Bana oradaki kafesler gayet geniş ve uygun geldi. Demek ki bizim genişlik anlayışlarımız birbirinden farklı. Neyse önemli değil görüşlerinize saygım sonsuz. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı sonuçta.

Sayfayı Paylaş