petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuvalık ile ilgili sorularım var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve baymage tarafından 15 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. baymage

baymage New Member

Beğenileri:
    0
    şükür sonunda yumurta alabildim çiftimden.benim birkaç sorum olacak .
    1) yuvalığa kaç günde bir bakmalıyım(kaç yumurta oldugunu , yavruların sağlığını)
    2)yavrular çıkınca yuvalığı temizleyin diye okudum ama benim dişi biris yaklaşınca hemen yuvalığa kaçıyor. tahta folluk kullanıyorum . nasıl temizlemeliyim ?

2. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Yavru çıkana kadar rahatsız etmeyin kaç yumurta olduğuna bakmana gerek yok.Çıktıktan sonra temizlik yap,hamster talaşı atarsın altlarına.

3. baymage

baymage New Member

Beğenileri:
    0
    bi yerlerde elektirikli süpürgeyle çekiyorum yazıyordu. yerleri süpürünce bile kuşum ürküyor .elektirkli süpürgeyle nasıl temizleyeyim(içinde yavrular olacak onları nereye koyuyum içini neylen alsam daha iyi olur ) bide ben talaş koymadım altına. sonradan sıkıntı çıkmasın ?.

#3 baymage, 15 Haziran 2015
    Son düzenleme: 15 Haziran 2015
  4. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Şimdi koymadiysan yavru çıkana kadar dokunma,çıktıktan sonra talaşı koyarsin.Elektrik süpürgesi ile falan sakin uğraşma.

5. baymage

baymage New Member

Beğenileri:
    0
    tüm yavruların çıkmasını bekliyim mi peki ?

yavrular çıkınca sağlıkları için hergün yuvalığa baksam bi sıkıntı olur mu peki ?

#5 baymage, 15 Haziran 2015
    Son düzenleme: 15 Haziran 2015
  6. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Kuluçka döneminde yumurtalara dokunursanız dişi kuş bir daha yatmayabiliyor.Hergün folluğun kapağını yavaşça çıkarıp kuşu korkutmadan bakmanızda bence bir sakınca yok.Kuştan kuşa değişir.Ben hergün 2-3 kere bakıyorum şuana kadar hiç yumurtalarını kırmadı.Bundan önceki çiftimde günde 1 kere bakmama rağmen dişi kuş yumurtaların üzerinden kalktı.Ben kuluçkaya yatırmadan önce tahta folluğu suyla yıkayıp balkonda üzerine bit ilacı sıkıyorum.1 gün beklettikten sonra kafese asıyorum.Yavruların hepsi yuvadan ayrılana kadar hiç temizlemiyorum folluğu.Yavrular yem kırmaya başladıktan sonra yuvalığı anlattığım şekilde temizliyorum.

İyi az maliyetli üretici kuş istiyorsan, yerli ırkla çekoslavak ırkını çiftleştiriyorsun.Çıkan yavrulardan bir DİŞİnin yanına yerli ırktan erkek atıp yumurtaları alıyorsun.Az maliyetle çok yavru istiyorsan bu yöntem iyidir.

Not=Çekoslavak kuşlardan yavru almak çok zordur, çok kıskanç olduklarından yumurtalarını kırabilirler veya erkeği döve döve çok kötü bir hale sokabilirler.

7. baymage

baymage New Member

Beğenileri:
    0
    çok tşk ederim.amacım benim hobi ticari değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:59 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

kafes temizliği ne aralıklarla yapılmalıdır ? yuvalıkta yumurta varken ve yavrular varken ?

8. hakanhobici

hakanhobici New Member

Beğenileri:
    0
    Çıkan yavrulardan bir DİŞİnin yanına yerli ırktan erkek atıp yumurtaları alıyorsun.
    Konuyu Biraz daha acarmisiniz.

9. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Yani çek-yerli kırması olan yavrulardan herhangi bir dişiyi farklı bir kafese alıyorsunuz.Yanına orjinal yerli ırkından bir erkek atıyorsun.Ve dişinin yumurtlamasını bekliyorsun.

Not=Benimde amacım ticari değil.Evde yavru büyütme aşamalarını görmek insanı çok mutlu ediyor

Sayfayı Paylaş