petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalıktan atalayan yavrular hk

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Arif BYGL tarafından 26 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Arif BYGL

Arif BYGL New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese Merhaba
    Benim aylardır çiftleştirmeye çalıştığım kuşlarımın şükür ki üç yavrusu yuvadan çıktılar. Ancak ilginç bir durum var onlar yuvalıktan atladığında yuvalık kontrolü yaptığımda anne 2 yumurta daha yapmış. Bu durumda yavruları ayrı kafese aldım yere yem döktüm ama içim rahat değil suyu falan suluktan içmeyi bilmiyor olabilirler mi acaba olabildiğince aşağı çektim ama tereddütlüyüm
    Ne tavsiye edersiniz

Yoksa aynı kafeste bir iki gün daha mı kalsınlar
    Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

#1 Arif BYGL, 26 Mart 2016
    Son düzenleme: 26 Mart 2016
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Atlayan yavrular kaç günlük. Yem yediğinden emin iseniz suyu bir kapla tabana koyabilirsiniz.

3. Arif BYGL

Arif BYGL New Member

Beğenileri:
    0

Uğur Bey rahat en küçüğü 28 günlük. Yem yiyolar gördüm ama yine de çok küçükler malum :( emin olamadım yarın akşama kadar evde olamıcam o yüzden sizlere sordum

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Yem yiyorlarsa sorun yok. Tabana aspur ve dal darı biraz da karışık yem koyun. Suyu da bir kapla tabana koyabilirsiniz. Maşallah.Ömürleri uzun olsun İnşallah.

Sayfayı Paylaş