Gürkan Şahin

Site Bağımlısı
26 Mar 2019
85
9
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Değerli üyeler,
Henüz 2 aylık erkek muhabbet kuşum var. Yanına bir de dişi almayı düşünüyorum. Sizce ne zaman alayım? Kaç aylık alayım? Bir de eş tutmama gibi bir sıkıntı oluyormuş. Acaba alacağım kuşla eş tutması için neler yapmalıyım ?
Bir de kuşun ırkı yerli. Acaba alacağım eş hangi ırk olmalı? Farklı ırk olması iyi mi kötü mü?

EKiran

Yeni Üye
5 Mar 2019
13
4
3
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Merhaba, bence 1 yaşına kadar yanına eş almayın. Çünkü erkek tek olursa erkenden konuşmaya başlar. Size karşı çok ilgili, meraklı olur. 1 yaşında erkek kuşunuzu diğer kuşların olduğu kafese salmalısınız. Kendi eşini kendisi seçmeli.

Eyüpcan YATMAZ

Profesyonel
2 Tem 2016
873
277
63
19
Yakutiye/ERZURUM
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
1 yaşına kadar kuşları eşe atmak önerilmez ama 4/5 aylıkken bile yavru yumurta yapan kuşa şahit olmuştum bu forumda. Siz kuşum tek kalmasın yanında başka kuşta olsun sıkılmasın diyorsanız kendi gibi 2/3 aylık bir dişi alıp yanına koyabilirsiniz. 1 yaşına yaklaştıklarında ise yuvalık takabilirsiniz kafese. Yada yukarda ki arkadaşın dediği gibi birkaç ay daha tek takılır kuşunuz daha sonrasında yanına eş seçebilirsiniz.

Melih.S59

Profesyonel
6 Mar 2019
476
347
63
47
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Benim ilk kuşum dişi ve 10 gün sonra 6 aylık olacak 4 gün önce yanına 1 yaşında erkek aldım.Şu anda arkadaş arkadaş takılıyorlar.Dişi kuşum yumurta mamasını yemiyordu,erkek kuş yeyince ondan öğrendi şimdi dişi olanda yumurta mamasına abone oldu.:)

Levent ACAR

Moderatör
Yönetici
8 Ara 2013
15,971
928
113
45
İstanbul / Maltepe / Bağlarbaşı / inönü / 69
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri

Gürkan Şahin

Site Bağımlısı
26 Mar 2019
85
9
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Teşekkürler arkadaşlar. Ben en iyisi bekleyeyim 2 ay sonra falan tekrar sizin görüşlerinizi almak adına yazarım.