Karadeniz Pet

1 aylık jumbo aldım.

Evet sizce nasıl kaç aylık ve jumbomu ?
9vQyDQ.jpg

2vrAav.jpg

Maşşallah çok sevimli bir kuşmuş :) evet jumbo olması gerek sağlıklı bir erkek :) kaç aylık olduğunu saptayamadım anlındaki çizgilerden anlıyordum genelde ama çizgiler yok :D ama yavrudur diye tahmin ediyorum çünkü yapı olarak küçük şu an erişkin jumbolara göre :)

Maşşallah çok sevimli bir kuşmuş :) evet jumbo olması gerek sağlıklı bir erkek :) kaç aylık olduğunu saptayamadım anlındaki çizgilerden anlıyordum genelde ama çizgiler yok :D ama yavrudur diye tahmin ediyorum çünkü yapı olarak küçük şu an erişkin jumbolara göre :)

Jumbo olması gerekmi ? jumbo olmama ihtimali varmı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:55 -->-> Daha önceki mesaj 20:50 --

Hocam kuşunuz jumbo gibi görünmüyor ne yazıkki. Ayrıca 1 aylıkta değil en az 3 aylık gibi görünüyor.

Jumbo değilmi ? annesi babası jumbo ama ? ayrıca jumbolar büyük olmuyormu zaten.?

Jumbo olması gerekmi ? jumbo olmama ihtimali varmı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:55 -->-> Daha önceki mesaj 20:50 --

Jumbo değilmi ? annesi babası jumbo ama ? ayrıca jumbolar büyük olmuyormu zaten.?

Yani bana kalırsa jumbo gibi duruyor.Diğer muhabbet kuşlarına göre bayağı büyükler.Yavru olsa bile büyük bir tür.Kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama yinede yavrudur diye düşünüyorum.Birazdan daha bilgili arkadaşlar yorum yapacaktır :)

Yani bana kalırsa jumbo gibi duruyor.Diğer muhabbet kuşlarına göre bayağı büyükler.Yavru olsa bile büyük bir tür.Kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama yinede yavrudur diye düşünüyorum.Birazdan daha bilgili arkadaşlar yorum yapacaktır :)

Şuan kafes dışında daha iyi net fotoğraf çeksem yaşını anlarmısınız ?

Bu kuş jumbo kırığı ya da kırığın kırığı, büyüklüğünü seçemiyorum bu fotoğraflardan.
3 aylıktan büyük

Lutino muhabbete çok benziyor bıyıklarında beyaz bir renk var.Acaba jumbo diye verdi ama yarın bi arıyacağım:confused:

kuşun jumbo ile alakası hiç yok bana çek gibi geldi erkek 3 aylık civarı

Lutino kuşta sarıdan başka bir renk bulunmaz.
Lutinonun kırağı olmaz. Gözleri de kırmızı olur.
Şekil 1a ==>
lutino_muhabbet_kuslari-3.jpg

Ama lekesi aynı bembeyaz ? kırma olamazmı lutino ile ? jumboluk varmı peki yani kanında jumboluk olup olmadığını nasıl anlarız ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:44 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

kuşun jumbo ile alakası hiç yok bana çek gibi geldi erkek 3 aylık civarı

Peki aldığım yer iyi bir kuşcu yarın ben arayıp bir sorayım tam olarak öğreneyim.Jumbo aldık kırık çıktı vay arkadaş.:(

Hocam kuşun jumbo ile alakası yok üreticiden almışım dedin ama seni bi güzel kandırmış bilmedigin için yerli kuşu sana vermiş telefonu varsa hemen ara böyle böyle de paranı geri iste git kuşunu da ver.

Buda benim kuş

2qtcz0m.jpg

Hocam kuşun jumbo ile alakası yok üreticiden almışım dedin ama seni bi güzel kandırmış bilmedigin için yerli kuşu sana vermiş telefonu varsa hemen ara böyle böyle de paranı geri iste git kuşunu da ver.

Buda benim kuş

2qtcz0m.jpg

Kaç yaşında sizin kuş bizimkinın bıyıkda baya var birde beyaz lekesi var yerli olması çok düşük kuş büyük boy olarak yerlilerden ? birde alırken beyazlı vardı gagasında hafif kahverengilik felan vardı aynı boydalardı ? bende arıyacağım zaten ?

150 tl ? ne oldu hocam ? kuş'da jumboluk yokmu ?

Hocam senin kuşun jumbo ile alakası bile yok bildigin yerli kuşu vermiş sana.

Jumbo kuş böyle olur sitedeki serkan erkan kullanıcının 40 günlük kuşu gerisini sen düşün artık.

i6e6pi.jpg

Geri