Karadeniz Pet

1 aylık mubişler hakkında

Dışkısını ve kuşu çekip fotoğrafını eklerseniz belki neden olduğuyla ilgili bilenler yorum yapabilir. İshalin bir çok sebebi var çünkü ishal diyip geçmemek gerekiyor. Yeme içmeleri nasıl?
Henüz çok yiyemiyolar ki. Yem az az yiyorlar sirkeli su yapacağım. Kursaklarına dokunduğumda sivri sivri geliyor elime. Dışkıları su zaten yani bildiğimiz sarı su. Görünmüyor.

Çok enteresan ya. Şırıngadan da yemiyorlar mı? Mamayı şırıngaya çekip ağzına dayayıp hafif hafif ilerletince yemesi lazım. Benim koca kazık şimdi ver yine yer. Hangi şehirdesiniz bir veterinere mi götürseniz acaba onlar da ölüp gitmesin serum falan yaparlar belki bir ise yarar.

Henüz çok yiyemiyolar ki. Yem az az yiyorlar sirkeli su yapacağım. Kursaklarına dokunduğumda sivri sivri geliyor elime. Dışkıları su zaten yani bildiğimiz sarı su. Görünmüyor.
O ishal değildir de hiçbir şey yemedigi için sıvı çıkıyordur belki de. Sirkeli su da aç aç zarar verebilir diye korkuyorum. Normal ishalde ise yarıyor ama bu bence farklı bir durum.

Son düzenleme:
Arkadaşım ishalle falan alakası yok durumun. Hayvanlar aç aç o yüzden biri ölmüş, bu gidişle diğerleride ölür. Şırıngayla nasıl besleyemiyorsun anlamıyorumki youtube ta bir dünya video var.

Alttaki videoyu izle aynısını yap yoksa diğerleride ölücek.

Defalarca beslemeye çalıştım. Mamaları da yaptım. Ama artık 2 aya doğru gidiyorlar ve hiçbir şekilde yemiyorlar zorla. Yumurta mamaları koydum önlerine. Şimdi patates haşladım onu koyacağım. Yani ben de ölmeleri için uğraşmıyorum. İshal olduğunu düşünme sebebim başta yeşilimsi dışkıları sonradan değişti artık sarı dışkılamaya başladı.

Defalarca beslemeye çalıştım. Mamaları da yaptım. Ama artık 2 aya doğru gidiyorlar ve hiçbir şekilde yemiyorlar zorla. Yumurta mamaları koydum önlerine. Şimdi patates haşladım onu koyacağım. Yani ben de ölmeleri için uğraşmıyorum. İshal olduğunu düşünme sebebim başta yeşilimsi dışkıları sonradan değişti artık sarı dışkılamaya başladı.
Yem kiramadiklarindan falan değil demekki istahlari yok yoksa mamayi olsun yerlerdi bukadar aç olmaya. Şırıngaya saldirirdi hele de tadını bir alsın. Bence veterinere götürün bir baksınlar serum yapar ilaç verir bir hastalığı var ki yemeden içmeden kesiliyor. Ağzına zorla yemek sokanlar var valla bence al eline zorla da olsa yedir yoksa açlıktan ölecekler. Bukadar bile iyi yaşıyorlar yemek yemeden. Hayvansever03 yumurta demisti onu yap sıvı şeyleri ağzına damlatabilirsin rafa yumurtayı mamayi falan birkaç damla da olsa biraz tadını alsın belki sonra yemek ister

Arkadaşım ishalle falan alakası yok durumun. Hayvanlar aç aç o yüzden biri ölmüş, bu gidişle diğerleride ölür. Şırıngayla nasıl besleyemiyorsun anlamıyorumki youtube ta bir dünya video var.

Alttaki videoyu izle aynısını yap yoksa diğerleride ölücek.

bence de açlıktan öldü. iki önceki attığı fotoğraf hastalık duruşu değil. açlık duruşuydu resmen.

gagasını açarken dikkat edin boynunu kırmayın. önden açmaya çalışmayın yani. video da ki adam güzel beslemiş. şırınca ucuna taktığı aparatı bulmanız lazım

Tabiki ölmeleri için uğraşmıyorsun kimsede uğraşmaz, ama böyle giderse fazla dayanamazlar haberin olsun. Bak hayvan açken dışkı değişimi çok normal birşey, rengi değişir kıvamı değişir sadece beyaz dışkılar vs vs. Bu ishal demek değildir. Önce bi beslenebilseler daha sonra dışkısını kontrol ederiz ama beslenemiyorlar sorun orda zaten.

2 aylıkta olsa 2 yaşında da olsa yem yiyemeyen kuşa şırınga maması verilir. Mamayı o yemiyecek zaten sen kursağına basıcaksın. Mamaları ağzına götürürüp yemesini beklersen daha çok beklersin. Sen bu işi beceremiceksin anlaşılan, çevrendeki kuşçulardan yardım iste.

Geri