Karadeniz Pet

10. Gün yumurta Yok

Onur Demir

Meraklı Üye
Kuşlarım 21 Ekim geceye doğru çifleşti ondan sonra bi kaç kez daha gördüm bugün normalde yumurta gelmesi gerekmez mi acaba

5ABBA6BE-0E6B-485F-BDD5-505BCF872495.jpeg
11F46C31-7446-4163-B1F5-E465470F7A36.jpeg
Bunlar işte

her çiftleşme sonrası yumurta gelecek diye bir kaide yok arkadaşım, önemli olan dişi kuşunun kendisini hazırlayıp vücudunun yumurta oluşturmuş olması, bu biyolojik ve fizyolojik olay olmadan da kızışmadan dolayı çiftleşmiş olabilir kuşların bu da demek olur ki karavana,
dişi kuşunun dışkısında gözle görülür bir irileşme ve makat bölgesinde şişkinlik ayrıca kuyruğunda aşağı yukarı durmadan hareket var ise bilki yumurta oluşumu olmuştur ve kuluçka süren başlayacaktır ama bunların tamamı yok ise biraz daha sabredeceksin demek olur.
Saygılarımla

Kuyruk atma var yuvaya girip hazırladı bütün talaşı attı köşelere yığdı sonra çifleştiler

İnşallah çünkü dişi kuş hafif kabarık eskisi gibi pek hareketli değil çok iştahlı hale geldi ustam bekleyelim biraz daha

Dişi kuşu kontrol ettim karın bölgesi ve aşağısını herhangi bir sertlik yumurtaya benzer bi his alamadım görmedim de kuşun hamile olmadığını düşünüyorum

Beklemekten başka çare yokki yuvaya girmiş yuva hazırlığı yapmış çiftleşme olmuş bazı yumurta belirtileri var bundan sonra bekleyip göreceksiniz fazla rahatsız etmeyin yuvayı aç kapa yapmayın olumsuz etkilenirler

Çifleşmeye çalışıyorlar yine tek sıkıntı erkek dişi üzerinde duramıyor buna nasıl bir çözüm bulabiliriz tünekler plastık tünekler hakkında düşüncesi olan var mı

Geri