Karadeniz Pet

Kuşum evde yalnız kalıyor ve üzüldüğünü düşünüyorum ne yapmalıyım?

minnosbulut

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşum erkek ve benim gün aşırı dışarı çıkmam bi akrabama gitmem falan gerekiyor akşama geldiğimde kuşumu uyuklarken buluyorum genelde. Yemini suyunu yiyor kursağı dolu oluyor ama kuşumunda böyle yalnız kalmasını istemiyorum. Kuşa eş alırsan senle ilgilenmez birbirleriyle ilgilenirler konuşmayı öğrendiysede unutur tarzı şeyler anlatıldı. Ne yapmalıyım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Kuşlar sosyal canlılardır ve belirli saatlerde uyuklarlar. O saatine denk gelmiş olabilirsiniz yani zaten hava karardıktan sonra geliyorsanız uyuklaması çok normal ama örneğin benim kuşum saat 14.30 cıvarlarında ve 17.00'den sonra aralıklı olarak uyur. Her kuşun saati farklıdır. Tüm gün canı sıkıldığında durgunlaşır ama hasta değilse sizi gördüğünde hareketlenmesi ve neşelenmesi lazım.
Gün içinde çoğu insan işe gidiyor ve kuş bakıyor. Akşamları yeterli ilgiyi verir, haftasonları güzelce vakit geçirirseniz ve kafesinde de oyuncakları varsa sorun olacağını sanmıyorum. Tabi ki yalnızlığa en iyi çözüm eş almaktır. Ve evet eşi olduğunda ilgisi ona daha çok kayacak. Bir de siz tüm gün yokmuşsunuz hepten onunla ilgilenir. Konuşmayı da yüzde yüz unutmaz ama eşini taklit etmeye daha çok meyilli olur.