Karadeniz Pet

2 gundur cok isiriyor

elf

Yeni Üye
Merhaba
Muhabbet kusum erkek ve yaklaşık 7 aylık.. .şükür ki herhangi bir sağlık problemi yok...yemesi içmesi oynaması otmesi konuşması gayet normal sadece havalar çok sıcak olduğundan ve fazla şu içtiginden sanıyorum diskisi biraz sulu...son 2 gundur cok agresif...elimize geldiğinde ısırıyor ve ısırmasi çok sert...kafesinde de tunegini salincagini herşeyi ısırıyor.. .sizce ne yapmalıyız???ısirmasinin bir nedeni var midir??

ne yediriyorsunuz ? bir şeyler yolunda gitmiyor mutlu değil demek ki. bol sebze meyve verin. çay tabağına biraz içme suyu koyup yıkanması için önüne koyun. dişi de ister.

Günde kaç saat uyuyor ? ve gürültülü bir ortamda mı ? Kuşunuzu rahatsız edecek bir durum oldu mu ?

Günde kaç saat uyuyor ? ve gürültülü bir ortamda mı ? Kuşunuzu rahatsız edecek bir durum oldu mu ?
Gunduz pek uyumuyor sadece cok kısa araliklarla dinleniyor...gece de karanlık ve sessiz bir ortamda uyuyor...bugun sabah yine dışarıya bıraktığımda çok ısırdı kafasının ust ve yanından kalın tüyler çıktığını farkettim tuy değişimi olduğu için olabilir mi??

Evet olabilir.Bazı kuşlar için tüy değişimi sıkıntılı geçiyor ve bu dönemde agresif olabiliyorlar.Kaliteli bir B vitamini kullanın.

ne yediriyorsunuz ? bir şeyler yolunda gitmiyor mutlu değil demek ki. bol sebze meyve verin. çay tabağına biraz içme suyu koyup yıkanması için önüne koyun. dişi de ister.
Gold wings mama yiyor...bunun yanında haftada bir yumurta mamasi ve dal dari veriyorum...istedigi zaman çıkabiliyor kafesinden dus da alıyor.. .sadece sebze ve meyve vermiyorum ...daha önce verme ishal olur demişlerdi.. .sebze meyve ne vermem gerektiğini de bilmiyorum...

Nazar da değiyor abi ben 2 gün önce kusun kendini kasıttırırken ki fotoğrafını paylastım. Kus ertesi gün tövbe billah kasıttırmıyor artık kendini :(

• Beğen
Tepkiler: elf
Bu vitaminler nasıl kullanılıyor?
Tüy dökümünde vitaminden suluğuna önerildiği miktarda damlatılıyor.
Örnek : muhabbet kuşlar için 50 cc suluğa 10 damla.......ama siz 50 cc'lik suluğu yarısına kadar su doldurup(25 cc) 5 damla damlatarak vitaminin ziyan olmasını önleye bilir ve tasarruf edebilirsiniz.

Tüy dökümünde vitaminden suluğuna önerildiği miktarda damlatılıyor.
Örnek : muhabbet kuşlar için 50 cc suluğa 10 damla.......ama siz 50 cc'lik suluğu yarısına kadar su doldurup(25 cc) 5 damla damlatarak vitaminin ziyan olmasını önleye bilir ve tasarruf edebilirsiniz.

Elimde bu vitamin var kullanmalıyız sizce ve ne sıklıkta vermeliyiz

Ekli dosyalar

• 1565105838142303673272.jpg
    1565105838142303673272.jpg
    914.9 KB · Görüntüleme: 6
Elimde bu vitamin var kullanmalıyız sizce ve ne sıklıkta vermeliyiz
3 gün ara ile kullanabilirsiniz.Bunun yanında multi vitamin vermediğiniz günlerde marul,maydonoz sapı,havuç rendesi,elma ,armut,muz, kavun,karpuz,üzüm v.b gibi sebze ve meyvelerden azar miktarda verebilirsiniz.

doğal vitamin, yapay vitaminle bir olur mu. bunu da tartışmalıyız

Geri