Karadeniz Pet

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Lütfen bu kuşları almadan önce o sorumluluğu üstlenebilecek miyim diye düşünün o kuşların uçmaya ihtiyacı var lütfen salamayacaksanız yakınınızda birine verin eziyet etmeyin. Üslubumuza da dikkat edelim lütfen.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çatışan yok ben daha yeni kuş beslemiyorum. 11'yaşımdan beri bu canlıların bakıcılığını yapıyorum ben. Birşey bilmesem ağzım laf yapmaz rahat olun ben ahkam kesmem. Yusuf bey petshopta yada bazı üretici de doğup büyüyen muhabbetler uçmayı bilmiyorlar maalesef bunu bilmeyen yoktur ama siz kafesten çıkmıyorlar hep içerdeler deyip onları kafeste tutuyorsanız o sizin bileceğiniz iş. Bu forumda bu konuyu yazan kişiye bunu bu şekilde yazmadınız dikkatinizi çekerim. Siz biliyor musunuz onun kuşlarının da sizdekiler gibi uçmayı bilmediğini? Uçmayı bilen canlıyı kafese hapis etmenin mantığı nedir. Sizin şartlarınızla onun ki bir mi yani. Forumda konu açan beyefendi kuşların doğal ortamı uçmakla başlar. Canlı bir varlık onlar Yusuf beyin kuşları uçmayı bilmiyor ve zamanında uçma alıştırılmadı uçmadan da yaşıyorlar diye sizinkilerde uçmayacaksa siz bilirsiniz. Vebali sizin benim değil. Allah er geç hesap gunu herkese soracaktır tabi. Ben haksızlığa gelemem. hele de savunması olmayan bu canlılara yaşatılan hayata tepkiliyim. Kuş dediğin uçar uçmasını bilmiyorsa öğrenir. Allah onları kanatlı yaratmış doğasında uçmak var. Yazık ne hale gelmişiz.

SEN bilip bilmeden çok konuşuyorsun bak .
Köyde babamla Salma muhabbet kuşu üretiyoruz.
Şuan yaşadığım yer apartman ayrıca sen kimsin ya hayvan sevgime laf ediyorsun ben her sabah namazından sonra sokaktaki güvercinleri besliyorum kedileri besliyorum. Bilip bilmeden konuşma Tamam mı ?

Sen çocukken oyuncak oynarken
Biz dağda elimizde sopayla koyun güdüyorduk .

Çatışan yok ben daha yeni kuş beslemiyorum. 11'yaşımdan beri bu canlıların bakıcılığını yapıyorum ben. Birşey bilmesem ağzım laf yapmaz rahat olun ben ahkam kesmem. Yusuf bey petshopta yada bazı üretici de doğup büyüyen muhabbetler uçmayı bilmiyorlar maalesef bunu bilmeyen yoktur ama siz kafesten çıkmıyorlar hep içerdeler deyip onları kafeste tutuyorsanız o sizin bileceğiniz iş. Bu forumda bu konuyu yazan kişiye bunu bu şekilde yazmadınız dikkatinizi çekerim. Siz biliyor musunuz onun kuşlarının da sizdekiler gibi uçmayı bilmediğini? Uçmayı bilen canlıyı kafese hapis etmenin mantığı nedir. Sizin şartlarınızla onun ki bir mi yani. Forumda konu açan beyefendi kuşların doğal ortamı uçmakla başlar. Canlı bir varlık onlar Yusuf beyin kuşları uçmayı bilmiyor ve zamanında uçma alıştırılmadı uçmadan da yaşıyorlar diye sizinkilerde uçmayacaksa siz bilirsiniz. Vebali sizin benim değil. Allah er geç hesap gunu herkese soracaktır tabi. Ben haksızlığa gelemem. hele de savunması olmayan bu canlılara yaşatılan hayata tepkiliyim. Kuş dediğin uçar uçmasını bilmiyorsa öğrenir. Allah onları kanatlı yaratmış doğasında uçmak var. Yazık ne hale gelmişiz.

Şuan yaşadığım yer apartman ayrıca sen kimsin ya hayvan sevgime laf ediyorsun ben her sabah namazından sonra sokaktaki güvercinleri besliyorum kedileri besliyorum. Bilip bilmeden konuşma Tamam mı ?

Fikir soruyorsunuz,fikrini beyan edene saygısızlık yapıyorsunuz,ayrıca ne çirkin bir üsluptur o öyle ne gerek var yani.Hayvan sahiplendiğimizde onlarında canlı olduğunu unutmayalım,yaşam hakkı sadece biz insanlara değil her canlıya eşit verilmiştir biraz merhamet o kadar.

o eli indir bir kere.
Üslubuna dikkat et.
Geçen gün inşallah sigara içenler ölür mesajınızdan anlamış idim ne kadar kalitesiz bir insan olduğunuzu.
Namaz falanda kılma sen.
Yok güvercinleri besliyormuş yok kedileri seviyormuş.
Git bi önce kendini sev sonra hayvansever kesilirsin başımıza.

o eli indir bir kere.
Üslubuna dikkat et.
Geçen gün inşallah sigara içenler ölür mesajınızdan anlamış idim ne kadar kalitesiz bir insan olduğunuzu.
Namaz falanda kılma sen.
Yok güvercinleri besliyormuş yok kedileri seviyormuş.
Git bi önce kendini sev sonra hayvansever kesilirsin başımıza.

Size burdan hakaret edip forum kurallarını çiğnemek istemiyorum daha da .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardeşler birbirinizi kırmayın. birbirinize yardımcı olun

Herkes bi bilgili olmuş ne diyelim, dünya cahilliği sen bîrak muhabbetleri git güvercin ve kedileri beslemeye devam et, lütfen.

Buldunuz naif insani yok az konuşuyorsunuz yok bak sen çok konuşur oldun diye aba altından sopa gösteriyorsunuz.
Ergenler gibi adres istemeler tehdit etmeler.
Babanız yaşında insanlar okuyor buraları.
Biraz daha tehdit edinde bakın nasıl bülbül gibi ötüyorsunuz savcı beyin önünde.

Ulan bir soru sorduk , adam akıllı iyi ya da kötü cevap veren birkaç kişi oldu. Gerisi kendini ispat etmeye çalışıyor. Yahu delimisiniz ? Başka işiniz yok mu sizin ? Gidin başka konulara cevap yazın .

Babamız mezardaysa burda babam yaşındakiler hala okuyorsa bunlari maşallah allah uzun ömür versin.

Herkes bi bilgili olmuş ne diyelim, dünya cahilliği sen bîrak muhabbetleri git güvercin ve kedileri beslemeye devam et, lütfen.

Size inat bırakmayacağım ölene kadar muhabbet kuşu besliyecegim. Torunları cocuklarimada bu muhabbet kuşu sevgisinide asilayacagim. Yeter ki sizin gibi zâlimlere kalmasın muhabbet kuşları.

Ben bilgiliyim demedim
Sokrates in sözünü size söylüyorum :
Bildiğim tek şey , hicbirsey bilmedigimdir.

Ben üzerime düşeni yaptım üste çıkmaya da çalışmayacağım siz devam edin

Bende muhabbet kuslarinin özgür olmasından yanayım. O yüzden köyde Salma uretiyorum. Apartmanda kaldığım için evdekilerde razi olmadığı için banyo için çıkarabiliyorum sadece.

Konunun başından beri aynı şeyleri savunuyor herkes keşke kulaklarimizi acabilsek. ..

Çok çirkin şeyler yaşanmış, kuşlarımızı bol bol salıp uçuralım, hem enerjilerini atarlar çokta mutlu olurlar, vicdan merhamet işi bu,ben 1 gün salmasam eksik hissediyorum üzülüyorum zaten gözümün içine bakıyorlar zavallılar ama çok şanslılar,salmıyacaksanız almayınız kardeşim verin geriye gitsin.

Yusuf bey benim şahsınıza lafım olmadığı halde bana tepki vermeniz saçma. Konuyu açan forum üyesi bir çift muhabbet kuşu aldığını eşinin onları evde hiç dışarı saldırmadığını bu şekilde içerde kafeste ömürlerini geçirip geçiremeyeceklerini sormuş doğrumu? Sizde hiç bir sorun olmayacağını sizdeki kuşların 3'yıldır uçmadığını söylemiştiniz. Bu yanlış bir yönlendirme değil mi? Soruyorum. Sizdekiler hiç uçma deneyimi yaşamdılar diye konu açan beyin kuşlarıda hiç uçmasın mı yani. Kuş adı itibariyle kanatlı uçan canlılardır. Her bir canlının bakımı var. Bak ne güzel yazmışsınız güvercin besledim kedi besledim diyorsunuz. Bunları ne yaptınız kumeste hapis mi tuttunuz daima. Guvercinleri bile günde 5'de uçuran biliyorum ben. Kedilerini kopeklerini gezdirenler var. Bunlar bakıma girer. Ee siz güvercin kumeste dursun orda da yaşarlar nasıl olsa mı dediniz yoksa gokyuzune atıp takla attırıp oyunlarına mı baktınız? Ben kotu bir şey demedim ki. Kınuyu açan bey keşke muhabbetleri almadan bakımlarını bir araştırsaydı eşine danışsaydı genelde evi bayanlar temizlediğinden o sorumluluğu alabilecek mi bir baksaydı. Ben kotu biri değilim ki sadece onları çok seviyorum haklarını da korumak istedim hepsi bu. Kafeste omur boyu yaşamaları fikri beni uzdu bu kadar basit. Kotu argo konuşmaya gerek yok Yusuf bey kişileri doğru yonlendirelim sadece.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri