Karadeniz Pet

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yusuf bey benim şahsınıza lafım olmadığı halde bana tepki vermeniz saçma. Konuyu açan forum üyesi bir çift muhabbet kuşu aldığını eşinin onları evde hiç dışarı saldırmadığını bu şekilde içerde kafeste ömürlerini geçirip geçiremeyeceklerini sormuş doğrumu? Sizde hiç bir sorun olmayacağını sizdeki kuşların 3'yıldır uçmadığını söylemiştiniz. Bu yanlış bir yönlendirme değil mi? Soruyorum. Sizdekiler hiç uçma deneyimi yaşamdılar diye konu açan beyin kuşlarıda hiç uçmasın mı yani. Kuş adı itibariyle kanatlı uçan canlılardır. Her bir canlının bakımı var. Bak ne güzel yazmışsınız güvercin besledim kedi besledim diyorsunuz. Bunları ne yaptınız kumeste hapis mi tuttunuz daima. Guvercinleri bile günde 5'de uçuran biliyorum ben. Kedilerini kopeklerini gezdirenler var. Bunlar bakıma girer. Ee siz güvercin kumeste dursun orda da yaşarlar nasıl olsa mı dediniz yoksa gokyuzune atıp takla attırıp oyunlarına mı baktınız? Ben kotu bir şey demedim ki. Kınuyu açan bey keşke muhabbetleri almadan bakımlarını bir araştırsaydı eşine danışsaydı genelde evi bayanlar temizlediğinden o sorumluluğu alabilecek mi bir baksaydı. Ben kotu biri değilim ki sadece onları çok seviyorum haklarını da korumak istedim hepsi bu. Kafeste omur boyu yaşamaları fikri beni uzdu bu kadar basit. Kotu argo konuşmaya gerek yok Yusuf bey kişileri doğru yonlendirelim sadece.
Zaten kötü biri olsanız konuyla alakadar olmazdınız sizdede fazlasıyla merhamet olduğunu hissettim.

Güvercinler sokak güvercini

Ayrıca aynı şeyi savunuyoruz fakat
Adamın kuşları salıcak imkanı yoksa napabilirki tek tavsiyem salma kafes alsın bari .

Gönül ister kuşlar hiç kafeste durmasın ama herkesin imkanı olmayabilir.

Güvercinler sokak güvercini

Ayrıca aynı şeyi savunuyoruz fakat
Adamın kuşları salıcak imkanı yoksa napabilirki tek tavsiyem salma kafes alsın bari .

Gönül ister kuşlar hiç kafeste durmasın ama herkesin imkanı olmayabilir.

Yusuf bey sizde uzun zamandır hayvan beslemişsiniz. Bakın konuyu açan bey içi ne yapsın kuşları salacak imkanı yoksa demeyin ne olur. Sizde seviyorsunuz muhabbetlerinizi dimi. Banyo yapsın diye zor çıkarıyorum kafesten demişsiniz. Çok akıllılar seveni seviyorlar. Uçtular mı dünya onların oluyor. Kırk yılın başı evimize çok misafir geliyor maksimum 2 saat kafese kapatmak zorunda kalıyorum resmen ağlıyorlar. Kafeste cirit atıyorlar. Benim o iki saatte içim yanıyor. Onların kanatları var ve kumes genel beslenme ve uyuma alanları ama mutlaka dışarı çıkmalı uçmalılar anlıyor musunuz. Konuyu açan bey başta almayacaktı bu canlıları. Sorumluluk işi canlılara bakmak insan yavrusuna bakmak da sorumluluk dğeil midir. İnsan yavrusu canlı da bunlar değil mi Sizin mazeretiniz var sizin durum başka uçmayı oğrenmemişler sizdekiler. Siz kendi yaşadığımız talihsiz deneyimi boşverin. Talihsiz diyorum keşke sizin kuşlarda uçabilseydi. Kafese hapis etmeyi normal gormeyin sizden tek ricam bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri