Karadeniz Pet

6 Aylık Erkek & 35 Günlük Dişi

Yeşil olan erkek demişti veteriner ama güven vermemişti:)

Yavruyu başka biterden almıştım emin değilim ama dişi gibi demişti tam tersi çıktı:)

Yavruyu buyuk kafeste diğerni küçük kafeste tutsam alışana kadar ne dersiniz? Yavru coook hareketli kafeste ucuyor, diğer ergen kuşta bi okadar sakin ve hareketsiz küçük kafes sorun olmaz gibi geliyor.
Ayırabilirsiniz ses gelmiycek şekilde uzak tutarsanız erkek olan size adapte olur yaşı küçül. 1-2 ay evcileştirin. Sonra birlikte salarsınız erkeği takip ederek dişide size alışır. Ben önce erkeği almıştım, dişiye evcilleştirmedim gibi bişey erkeği takip ede ede o da evcil oldu.

Yani alışıp alışmama meselesi değil.Bazı kuşlar yanlarında hiçbir şekilde eş istemezler ya da arkadaş.Muhtemelen sizin kuşunuz da bu kuşlardan biri.Kafesi ayırdığınızda ikisiyle ayrı ayrı ilgilenin ama bunu onların gözünün önünde yapmak onları üzebilir ya da kıskandırabilir

Bir kaç gün izlesem eğer büyük bir kavga olmazsa güvendeler anlaştılar diyebilir miyiz? Ayırmak onlar için iyi ise tabiki yapcam ama anlaşmalarını da istiyorum, daha 24 saati yeni geçti tanışalı ikisi.

Sirkeli suyu kuşları temizlemek için dahi kullanıyoruz. Bu kuşlarda sıkıntı yaratmaz. Siz yıllardır kullanıyorsunuz diye bir zararı yok mu yani? Ona bakılırsa insanların kaçı kaç senedir sigara içiyor onun da zararı yok mu o zaman? Bu dediğim bilgiler öznel değil nesnel bilgiler. Kafes tabanında dışkı birikmemesi için 24 saatte bir temizlenmesi gerekir. Hadi max 48.
Okuma sorununuz olduğunu görüyorum.Sirke ve suyun oranına bağlı dedim.Ben de sirkeyi suyuna damlatıyorum bağışıklık için mesela.Gazetenin ya da renkli kağıdın zarsrlı olmadığını iddia etmedim.kuşun kemirme sorunu varsa o zaman granüller tercih edilebilir.Sizin kuşlarının suluğu yerinden çıkartıp döküyor galiba?

Ayırabilirsiniz ses gelmiycek şekilde uzak tutarsanız erkek olan size adapte olur yaşı küçül. 1-2 ay evcileştirin. Sonra birlikte salarsınız erkeği takip ederek dişide size alışır. Ben önce erkeği almıştım, dişiye evcilleştirmedim gibi bişey erkeği takip ede ede o da evcil oldu.
Bu mukemmel bir bilgi olsu içime su serptiniz. Çook teşekkür ederim hemen uyguluycam

Piyasada çoğu kızıştırıcı yem işe yaramıyor.Ayrıca henüz ikisi de küçük neden kıxıştırcı yeme ihtiyaç duydunuz ?Eğer erkek kuşunuz yeni yavruya böyle zarar vermeye devam ederse iş tehlikeli bir boyuta taşınabilir.Kafeslerini ayırın derim ben
Condition olunca ismi verdim kondisyonlarını enerjileri yükseltir belki diye, bende şekerdrn çekinmiştim içinde keçi boynuzu var. Kaldırıyorum hemen, cok teşekkürler

Yani alışıp alışmama meselesi değil.Bazı kuşlar yanlarında hiçbir şekilde eş istemezler ya da arkadaş.Muhtemelen sizin kuşunuz da bu kuşlardan biri.Kafesi ayırdığınızda ikisiyle ayrı ayrı ilgilenin ama bunu onların gözünün önünde yapmak onları üzebilir ya da kıskandırabilir
Her kuş kendi kafesine yeni gelen bir kuşu dostça karşılamaz. Eğer kızışmış değilse. 6 aylık bir dişi doğal olarak yeni olduğu bir ortamda kafesine bir yabancı geldiğinde saldırgan yaklaşacaktır bunda anormallik yok.
Okuma sorununuz olduğunu görüyorum.Sirke ve suyun oranına bağlı dedim.Ben de sirkeyi suyuna damlatıyorum bağışıklık için mesela.Gazetenin ya da renkli kağıdın zarsrlı olmadığını iddia etmedim.kuşun kemirme sorunu varsa o zaman granüller tercih edilebilir.Sizin kuşlarının suluğu yerinden çıkartıp döküyor galiba?
Benimle konuşurken üslubunaza dikkat edin karşınızda okuldan kankanız yok. Adam kafesi sirkeye yatırıp temizlemiyor herhalde düzgün bir şekilde dezenfekte ettiğini söyledi bunda sıkıntı yok. Kafes tabanından renkli kağıtlar kullanılmaz bu tartışmaya açık bile değil kuşların dışkısı bile su bırakır. Kuşlarda kemirme bir sorun değil içgüdüdür. Lütfen konuda gereksiz ve yanlış biligler vermeyi bırakın cevap vereceğim iyice karışıyor konu.

Condition olunca ismi verdim kondisyonlarını enerjileri yükseltir belki diye, bende şekerdrn çekinmiştim içinde keçi boynuzu var. Kaldırıyorum hemen, cok teşekkürler
O vitaminide kondisyon yemide vermeyin. Vitamin olarak bölünmüş röhnfried gerwit w alabilirsiniz. Birde probiyotik alın pro-biactibird gibi. Haftada 2 gün vitamini 2 günde probiyotik verebilirsin. Mama olarak da cede marka öneriliyor forumda kuru mama, içine havuç rendeliyip haftada 1 yada 2 kez verebilirsin. Dişi kızışmaya başladığında tehlikeli olur erkek erişkinliğe ulaşana kadar dişiye elma verebilirsin kızgınlığını alır.

Bir kaç gün izlesem eğer büyük bir kavga olmazsa güvendeler anlaştılar diyebilir miyiz? Ayırmak onlar için iyi ise tabiki yapcam ama anlaşmalarını da istiyorum, daha 24 saati yeni geçti tanışalı ikisi.
Dediğim gibi dişi kuşu da henüz yeni almışsınız kendi kafesine alışamadan yanına da yaşça küçük bir kuş almışsınız doğal olarak saldırgan yaklamıştır. Ayırın zaman zaman birleştirin eninde sonunda anlaşacaktırlar. Dişi 2-3 ay sonra kızıştığında işler değişebilir ama bazı kuşlar kızıştığında çok sinirli olabiliyor o zaman erkek kuşunuz dişi olan kuşa baskı kuramaycağından aynı kafeste yaşamaları sorun olabilir.

Ben şimdi anlamadım sizin dediğiniz ama şimdi yeşil olan dişi kuş mu saldırgan yoksa mavi olan erkek kuş mu konu biraz karıştı
Cinsiyetleri karıştı biraz. Yeşil olan ( 6 aylık ) agresif ve antisosyal. Beyaz -Mavi olan 35 günlük sakin ve ilk günden sevdiridi bile. Kafesleri ayırdım şimdi

O vitaminide kondisyon yemide vermeyin. Vitamin olarak bölünmüş röhnfried gerwit w alabilirsiniz. Birde probiyotik alın pro-biactibird gibi. Haftada 2 gün vitamini 2 günde probiyotik verebilirsin. Mama olarak da cede marka öneriliyor forumda kuru mama, içine havuç rendeliyip haftada 1 yada 2 kez verebilirsin. Dişi kızışmaya başladığında tehlikeli olur erkek erişkinliğe ulaşana kadar dişiye elma verebilirsin kızgınlığını alır.
Cok teşekkür ederim hemen alıyorum ürünleri

Cok teşekkür ederim hemen alıyorum ürünleri
Dediğim gibi kuşlar farklı kafeslerde yaşasın ikisiyle de ilgilenin. Erkek kuşlar kolay alışır, dişi kuşlar aksine daha zor alışır. Ama ben dişi kuşlarla kurulan bağların daha güçlü olduğuna inanıyorum sonuçta zor kurulan bağlar zor kopar. Mama olarak cede mama alabilirsin elbet ama evde kendin yapsan en iyisi forumda bir sürü kaynak var.
kuş beslenme tablosu.png

Dediğim gibi kuşlar farklı kafeslerde yaşasın ikisiyle de ilgilenin. Erkek kuşlar kolay alışır, dişi kuşlar aksine daha zor alışır. Ama ben dişi kuşlarla kurulan bağların daha güçlü olduğuna inanıyorum sonuçta zor kurulan bağlar zor kopar. Mama olarak cede mama alabilirsin elbet ama evde kendin yapsan en iyisi forumda bir sürü kaynak var.
Ekli dosyayı görüntüle 49559
Cok teşekkür ederim birebir uyguluycam

Tekrdan selamlar herkese,
Önerileriniz sonrası kuşları ayırdım, yeşil olan (6 aylık dişi olduğunu düşünüldü en son) kafesten sürekli cıkmak istiyor, enerji patlaması yaşıyor, diğer kusu kafesle yaklaştırdım inatla ona ulaşmaya çalışıyor.
Aynanda ortalama 35 günlük olan yavru ( mavi olan erkek oldugu solendi en son burada) hiperaktif gibi enerji patlaması yaşıyor oda diğerine gitmeye çalışıyor gibi:) Sizce ayrı tutmaya devam ediyimmi yoksa aynı kafese tekrar alıyımmı?
Bugun akşam yeşil olanı salıcam diğerinin kafesine gidecekmi izliycem.

Ek olarak yavruyu nezaman salmaya başlıyom sizce? Kafesi büyük ve sürekli ucuyor deliler gibide kanat sallıyor.

Konu ile alakası yok belki ama o merdivenli ağaç tüneği nereden temin ettiniz acaba :)

Konu ile alakası yok belki ama o merdivenli ağaç tüneği nereden temin ettiniz acaba :)
:)) Amazon Turkiye’den aldım birkaç farklı türü daha var, reklam olur diye link atamıyorum forumda yeniyim emin olamadım. Ağaç / Ablam kuş tünek gibi ararsanız hemen cıkıyor, prime olarak aldım ben amazonun kendisi gonderiyor.

:)) Amazon Turkiye’den aldım birkaç farklı türü daha var, reklam olur diye link atamıyorum forumda yeniyim emin olamadım. Ağaç / Ablam kuş tünek gibi ararsanız hemen cıkıyor, prime olarak aldım ben amazonun kendisi gonderiyor.
Ablam diye duzeltmiş :)) Ağaç / Ahşap diycektim 😂😂

Arattım fakat çıkmadı :) bu tarz ürünlerin paylaşımı reklam olmaz yav bilgi paylaştıkça çoğalır bizim kuşlarında ihtiyacı var :)

Teşekkür ederim :) Size ufak bir tavsiyem erkek ve dişi kuş 8 aylık olmadığı sürece birlikte tutmayın. İster istemez daha ufak aylık kuşlarda olsalar eş tutabiliyor ve erken kızışıp yumurtlamaya çalışınca ilerde dişi kuşta sağlık sorunları doğabiliyor. İlla birlikte arkadaş olmalarını istiyorsanız 6 aylık kuşunuzu güvenilir bir üreticiye gidip salma kafeslerinde bulunan karşı cins kuşların arasına bırakıp en az 1 saat gözlemlemeniz olacaktır. O süreçte kendisinin anlaşabileceği kuşu bulacak kafese aldığınızda huzurla yaşayacaktır. İkiside birbirine yakın yaşlarda olmak kaydıyla. Aksi taktirde mevcut küçük kuşunuzu çok hırpalar 6 aylık kuş. Şuan 1 aylık olduğunu varsayıyorum 7 ay ayrı tutmanız gerekebilir ve anlaşıp anlaşmayacaklarıda kesin değil. İmkanınız var ise küçük kuşu değiştirin derim 35 günlük erkek kuş 6 aylık dişi karşısında baskı kuramaz.

Geri