Karadeniz Pet

6 Aylık Erkek & 35 Günlük Dişi

Teşekkür ederim :) Size ufak bir tavsiyem erkek ve dişi kuş 8 aylık olmadığı sürece birlikte tutmayın. İster istemez daha ufak aylık kuşlarda olsalar eş tutabiliyor ve erken kızışıp yumurtlamaya çalışınca ilerde dişi kuşta sağlık sorunları doğabiliyor. İlla birlikte arkadaş olmalarını istiyorsanız 6 aylık kuşunuzu güvenilir bir üreticiye gidip salma kafeslerinde bulunan karşı cins kuşların arasına bırakıp en az 1 saat gözlemlemeniz olacaktır. O süreçte kendisinin anlaşabileceği kuşu bulacak kafese aldığınızda huzurla yaşayacaktır. İkiside birbirine yakın yaşlarda olmak kaydıyla. Aksi taktirde mevcut küçük kuşunuzu çok hırpalar 6 aylık kuş. Şuan 1 aylık olduğunu varsayıyorum 7 ay ayrı tutmanız gerekebilir ve anlaşıp anlaşmayacaklarıda kesin değil. İmkanınız var ise küçük kuşu değiştirin derim 35 günlük erkek kuş 6 aylık dişi karşısında baskı kuramaz.
Cok teşekkür ederim, büyük dişi olanı saldım şimdi sürekli yavrunun kafesine gidiyor :) Geri vermeye kıyamam beklemekte emin olumca birleştirmekte fayda var, arkadaş olmaları yeterkş benim için.

Cok teşekkür ederim, büyük dişi olanı saldım şimdi sürekli yavrunun kafesine gidiyor :) Geri vermeye kıyamam beklemekte emin olumca birleştirmekte fayda var, arkadaş olmaları yeterkş benim için.
Ayırmanız iyi olmuş birbirleriyle ölümüne kavga eden kuşlar bile ayırıldığında birbirleriyle ilgilenmeye başlayabiliyor. Bu arada sitede öyle aldığınız kuş ürünlerini linkleri ile paylaşabilirsiniz yasak değil.

Tekrardan Selamlar Herkese,

Kavga etme ihtimalleri oldugundan kuşları ayırmıstım, yeşil - dişi bir kaç kez diğerinin sırtına vurdu diye, son 3 gundur dişiyi evde salıyorum ve hemen diğerinin kafesine ucuyor, parmaklıklarda bolca karşı karşıya bekliyorlar beraber olmak istiyorlar gibi :) Sizce risk alıp alıyım mı aynı kafese tekrar ?

Tekrardan Selamlar Herkese,

Kavga etme ihtimalleri oldugundan kuşları ayırmıstım, yeşil - dişi bir kaç kez diğerinin sırtına vurdu diye, son 3 gundur dişiyi evde salıyorum ve hemen diğerinin kafesine ucuyor, parmaklıklarda bolca karşı karşıya bekliyorlar beraber olmak istiyorlar gibi :) Sizce risk alıp alıyım mı aynı kafese tekrar ?
Kuşların bu şekilde davranması normal. Erkek kuşta olsa diğerinin kafesine gider. Ben de daha önceden 2 erkek vardı ayrı kafeslerde ayrı zamanlarda salardım yaptıkları tek şey birbirlerinin kafesinin üstüne çıkıp bakmak. Diğer kuşta ayaklarını ısırırdı :) diğer kuşunuz çok küçük bence aynı kafeste strese girip daha çok zarar görebilir. Biri erişkinliğe yaklaşmış diğeri yavrucuk bence sabretmeye devam edin :)

Kuşların bu şekilde davranması normal. Erkek kuşta olsa diğerinin kafesine gider. Ben de daha önceden 2 erkek vardı ayrı kafeslerde ayrı zamanlarda salardım yaptıkları tek şey birbirlerinin kafesinin üstüne çıkıp bakmak. Diğer kuşta ayaklarını ısırırdı :) diğer kuşunuz çok küçük bence aynı kafeste strese girip daha çok zarar görebilir. Biri erişkinliğe yaklaşmış diğeri yavrucuk bence sabretmeye devam edin :)
Tamamdır :) sabırla bekleyeceğim. Cok teşekkür ederim.

Geri