Karadeniz Pet

Albino Muhabbet Kuşumun Cinsiyeti

Berkay Fidan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 3 gün önce bir muhabbet kuşu aldım 1.5-2 aylık renkli kuşların arasında bir albino vardı ve gözüme çarptı onu aldım. kuş çok sakindi kafesinden dışarı çıkarttım şu an bilgisayar masamda 15 dk dir hareketsiz duruyor öyle yine. sadece bir kere ani hareket yapınca uçtu oda 5 sn perdeye yapıştı o kadar. onun dışında elimden aşağı inmeye korkuyor olduğu yere sabitleniyor. elimede gelmiyor kuşu üstten tutup kaldırıp elimi altına koyuyorum ancak öyle duruyor. fazla yürümüyor uçmuyor. gece ışıkları kapatınca biraz hareketleniyor o kadar. Allah a şükür bir sağlık sorunuda yok gibi dışkısıda normal geldi gözüme. bu acaba normalmidir? değilse ne yapmalıyım? birde aldığım adam bu kuşun cinsiyetine erkek demişti ama ceresinden anlamadım ben erkekmi değilmi. albinolarda erkek zor görülüyormuş çünkü. fotoğraf atacağım.

P_20170629_113742.jpg

birde kuş ben yokken ortam karanlıkken herşeyi yapıyor ben varken sadece beni izliyor üzerine örtüyle örtüyorum 2 dk sonra açtığımda gaga taşıyla uğraşıyor oluyor. ilginç bir durum yada normal bilmiyorum

kesin bir şey söylemek zor. ama bana erkek gibi geldi. burun deliklerinin etrafında beyazlık yoksa erkek demektir.;)

kafesin üzerini örtme. kuş daha yavru, ele alıştıra bilirsin. ürkütmemen yeterli zamanla ortama alışacaktır.

kesin bir şey söylemek zor. ama bana erkek gibi geldi. burun deliklerinin etrafında beyazlık yoksa erkek demektir.;)
beyazlıklar var etrafında bekleyin dha net bir poz yakalamaya çalışacağım. cinsiyetide önemli ama beni asıl meraklandıran anlattığım hareketleri. bana garip geliyor internette dolu şeyler okudum ama hiç bu kuşun hareketleri gibi hareketler sergileyen kuş yoktu. garip. ilk defa kendim besliyorum endişeliyim o yüzden. bu attığımda net görünüyor
P_20170629_130036.jpg

kafesin üzerini örtme. kuş daha yavru, ele alıştıra bilirsin. ürkütmemen yeterli zamanla ortama alışacaktır.
teşekkür ederim ilginiz için. kuş hareketli değil elime gelmiyor ama gelincede elimden inmiyor istesem 1 saat durur boş boş :D bilmiyorum endişeliyim bir anormallik yok diyorsanız alıştırmaya devam ortama :D bağlandım çünkü hayvancağıza ilgilenmeye çalışıyorum

teşekkür ederim ilginiz için. kuş hareketli değil elime gelmiyor ama gelincede elimden inmiyor istesem 1 saat durur boş boş :D bilmiyorum endişeliyim bir anormallik yok diyorsanız alıştırmaya devam ortama :D bağlandım çünkü hayvancağıza ilgilenmeye çalışıyorum

son fotoğrafa göre kuş dişi.

dişi olmasına rağmen ilgilenilirse konuşur.ses tonunu fazla yükseltmeden onunla konuş. müzik dinlet sesini çok fazla açmadan. zamana bırak.alışacaktır.

dişi olmasına rağmen ilgilenilirse konuşur.ses tonunu fazla yükseltmeden onunla konuş. müzik dinlet sesini çok fazla açmadan. zamana bırak.alışacaktır.
teşekkür ederim :D konuşmasada olur sadece elime alışsın hareketli olsun neşeli elmden omzuma falan gelsin yani yeter :D

eğer ilgilenirsen 1-2 haftaya eline ve omuzuna gelir. elinden yeşillik, yulaf yedirebilirsin alışması için.
2 aylık yavrulara yedirilmesi zararlı diye biliyorum bende gaga taşıyla falan çekmeye çalışıyorum ama nafile :D yeşillik derken 1-2 tür verebilirmisiniz marul falan diyorlardı çoğunlukla ama yavrulara yedirmek doğrumu bilemiyorum

az miktarda yerse bir şey olmaz.Kıvırcık, salatalık, karpuz kabuğu vs. verebilirsiniz.

Geri