Alışma süreci!!!

Cihattaha

Meraklı Üye
Yeni aldigim cift kuslar ortama alismakta biraz gucluk cekiyo erkek gece tellerde uyuyor veya gaga tasinin ustunde disiyse sabah oldugunda kafesin dibine inip geziniyor ara sira yukarlara cikiyor yem yiyor ilk geldiklerinde aralarindaki iletisim cok guzeldi simdi kendi aralarindada pek konusmuyorlar. Bu adaptasyon surecini hizlandirmak icin ne yapmaliyim ? Bu kuslar es olmaktan cikarmi yoksa ayni kafeste tekrar birbirlerine alisirlarmi? Artik yan yaneyken yuz yuze bile bakmiyorlar sebebinide anlamadım . bakimlarini gayet iyiy yapiyorum ortam gayet sicak ama yinede tek ayaklarini iceri cekerek duruyorlar hani erkek yorulmus olabilir ama diside aynisini yapiyor. Usutmus olabime ihtimalleri varmi ? Bu alistirma suresi ne kadar surer ne kadar zamanda yumurta alabilirim ?
 

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Bilgili Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Kuşlar o şekilde uyurlar tek ayak üzerinde sıkıntı yok merak etme sen yem su ver gerisine karışma. Alışma süreci rahatsız etmezsen daha hızlanır
 

Cihattaha

Meraklı Üye
Uyumadıkları zamanda tek ayak ustunde duruyorlar . kafesin ustune (pencereden isik alacak sekilde) ortumu ortsem en azindan ben odadayken urkmezler?
 

Diyap

Süper Üye
Uyumadıkları zamanda tek ayak ustunde duruyorlar . kafesin ustune (pencereden isik alacak sekilde) ortumu ortsem en azindan ben odadayken urkmezler?
Bence sanada alışsınlar.odada onlara ilişmeden kendi halinde takıl.zamanla onların seni görmezden gelip kendi hallerince takıldıklarını görürsün.seni tanımazlarsa hep korkarlar senden.illaki gidicen yanlarına.benimkilerde ürkekti.yem su koyarken bile kendilerini parcalıyolardı şimdi alıştılar kafesin kapısından elimi sokmadgım sürece ürkmüyolar.
 

Uğur GENÇ

Moderatör
Kuşlar ayaklarının arkasındaki bir kası kasarlar ve bu şekilde tünekte sabit durabilirler. Zaman zaman tek ayak üzerinde durarak kasılan bu kası dinlendirirler.
 
Kuşumu dün aldım ama çok durgun bir rahatsızlığı mı var acaba??
IMG_2329.JPG
 
Üst