Karadeniz Pet

Alt gaga Üst gagadan büyük, Sürekli uzuyor

mamkas1

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun üst gagası alt gaganın içine giriyor. Yem kıramayacak şekilde uzayınca kısaltmak zorunda kaldım. Son kesimden sonra tekrar uzadığını fark ettim. Bunun kalıcı bir çözümü var mıdır? Tavsiyeleriniz nelerdir.

Ekli dosyalar

• IMG_20190723_150944.jpg
    IMG_20190723_150944.jpg
    638.9 KB · Görüntüleme: 611
  • IMG_20190909_142822_BURST1_16178.jpg
    IMG_20190909_142822_BURST1_16178.jpg
    897.4 KB · Görüntüleme: 613
Kanatlı canlılar için gaga hayati önemi taşır.
Kafesinizde gagataşı ve kalamar kemiği mevcut degil mi? Bir veterinere veya tecrübeli bir üretimciye götürün o düzgün bir şekilde keser siz kesim yapmayın.

Kafesinizde gagataşı ve kalamar kemiği mevcut degil mi? Bir veterinere veya tecrübeli bir üretimciye götürün o düzgün bir şekilde keser siz kesim yapmayın.
Mineral blok ve kalamar kemiği var. Ben yem kırabiliryorsa kesmeyi bırakıyorum. Veteriner muhabbet kuşlarıyla ilgilenmiyormuş. Petshopçu siz keseblirsiniz dedi. Bende ufak ufak kesiyorum.

Genelde üst gaga uzar diye duyardım ama bu kuşu petshoptan böyle almışlardı. Alt gagası uzamaya devam etti bir müddet sonra yem kıramamaya başladı kabuksuz yem bile yiyemedi. Gagasından düşürüyordu. Üzülüyorum ama Mecbur kaldım.
Gün içinde sürekli üst gagayı alt gagaya sürterek inceltiyor. Rahat edemiyor. Tırnak gibi bir hale getiriyor

Gagataşı alın hemen.
Benim size o yerlere yönlendirme sebebim şekil yüzünden eğer şekilsiz bir şekilde keserseniz kötü durur.

eğer çene yapısında bozukluk yoksa ciddi bir kesim gerektiriyor diye düşünüyorum. alt gaganın üst gaganın tam altında kalacak şekilde kesilmesi gerekiyor bence.

Muhabbetkuşu ve diğer canlılarda şöyle bir durum var gaga kesimi 1 defa yapıldımı sürekli daha fazla uzar. bundan sonra artık azar azar keseceksiniz yaptığınız gibi.

Muhabbetkuşu ve diğer canlılarda şöyle bir durum var gaga kesimi 1 defa yapıldımı sürekli daha fazla uzar. bundan sonra artık azar azar keseceksiniz yaptığınız gibi.
Teşekkürler cevap için.Yem kıramıyordu ve uzayan yeri kuşun incelttiğini farkettim. Siz bir üretici olarak alt gagası böyle olan bir kuşa denk geldiniz mi? Genetik diyenlerde var. Böyle doğan bir yavrunuz var mı?

Teşekkürler cevap için.Yem kıramıyordu ve uzayan yeri kuşun incelttiğini farkettim. Siz bir üretici olarak alt gagası böyle olan bir kuşa denk geldiniz mi? Genetik diyenlerde var. Böyle doğan bir yavrunuz var mı?
Hayır böyle hiç olmadı bende. Genetik değilde anne veya baba parçalarsa yavruyken belki olabilir öyle

Geri