Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun alt gagası kırılmış

Albertinesimonet

Yeni Üye
Merhaba, dün gagada eşitlik olmadığını fark ettim ve inceleyince gördüm ki alt gagası kırılmış. Nasıl ve ne zaman kırıldı hiçbir fikrim yok. İki gün öncesinde gece yarısı çıt çıt gaga sesleriyle uyanmıştım, çekirdek çitliyor gibi sesler çıkarıyordu. Sanırım o zamanlar kırılmış olacak. Yemlerini kırıyor, yemeğini yiyor ama eskisi gibi iştahlı değil. Ve ağzı sürekli açık. Düzelir mi, nasıl olur, ya da yapabileceğim ne olabilir? İnsanın tırnağı kırılınca bile nasıl acıyor, gagası kim bilir nasıl acı veriyordur. Neler yapılabilir acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_20230813_125915.jpg
    IMG_20230813_125915.jpg
    925.6 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20230813_125922.jpg
    IMG_20230813_125922.jpg
    870.8 KB · Görüntüleme: 20
Cook teşekkür ederim, birazdan çıktığımda alacağım. Sağolun 🙏🏻🙃
Rica ederim. Yem kırabiliyor mu? Alt gaga biraz sıkıntılıdır evde tatlı badem yağı sürmekten başka bir şey yapamazsınız. Veterinerde çok profesyonelse gagası düşenlere protez yaptıklarını görmüştüm. Ama en önemlisi yemi kırabiliyor olması. Birde mineral bloğu varsa çıkartın ki gagası iyice zarar görmesin 🌸

Rica ederim. Yem kırabiliyor mu? Alt gaga biraz sıkıntılıdır evde tatlı badem yağı sürmekten başka bir şey yapamazsınız. Veterinerde çok profesyonelse gagası düşenlere protez yaptıklarını görmüştüm. Ama en önemlisi yemi kırabiliyor olması. Birde mineral bloğu varsa çıkartın ki gagası iyice zarar görmesin 🌸
Neyse ki evet. Her sabah yeminin kabuklarını üflüyorum. Kırmasında yemesinde sorun yok ama eskisi gibi canlı değil sanki ona üzüldüm bi tık.
Gaga taşından ötürü olabilir mi sahiden? Gaganın kırılma ihtimali hiç gelmemişti aklıma ya, hemen çıkarıyorum tekrar çok teşekkür ederim 🙏🏻

Neyse ki evet. Her sabah yeminin kabuklarını üflüyorum. Kırmasında yemesinde sorun yok ama eskisi gibi canlı değil sanki ona üzüldüm bi tık.
Gaga taşından ötürü olabilir mi sahiden? Gaganın kırılma ihtimali hiç gelmemişti aklıma ya, hemen çıkarıyorum tekrar çok teşekkür ederim 🙏🏻
Gaga taşı yapmış olabilir. Çok fazla bastırdıysa zarar vermiştir. Dediğim gibi tatlı badem yağı gagasını güçlendirir ama sürerken çok çok kibar olun ki Allah korusun daha fazla kırılmasın.
Rica ederim ne demek ✨🌸

Geri