Karadeniz Pet

anne baba yavruları dövüp yuvadan attı

uğurbahçeli

Meraklı Üye
arkadaşlar herkeze selamlar
çiftlerimden birinin 3 yavrusu var yavrular yaklaşık 25 - 30 günlükler dün anne ve baba yavrulardan ikisini dövüp gagalarını ve ayaklarını kanatmış birtanesine birşey yapmamışlar yavruları mecburen ayırmak zorunda kaldım fakat yavrular henüz yem kırmayı bilmiyor kafesin dibine yem koydum biraz eşeleniyorlar ama yiyemiyorlar aynı zamanda yumurta maması vermeyede devam ediyorum ondanda pek yediklerini görmedim yavruların kursakları boş duruyor bu akşam biraz şırınga yardımıyla bebe büskivisi yedirdim başka yapabilecegim bir şey var mı ve sizce yavrular yem kırmayı öğrenir mi ayrıca anne ve baba neden iki yavruyu bu şekilde dövdü değerli yorumlarınızı bekliyorum

Yeni kuluçka başlangıcı veya kıskandıkları için.
20 25 günlükken kafese daldarı koysaydınız keşke bilmiyorum koyup koymadığınızı lakin etkisi görülüyor cidden. Yavruları anneye veya sadece babaya verin gözlemleyin.

acaba babayı ayırsam kafesten eş bozulma gibi bir durum söz konusu olur mu sanırım yeniden yumurta yapacaklar dişi yuvalikta duruyor sürekli

Bence döven kimse onu ayırın diğeri de yavruları beslesin. Kanayan yere terramycn sürebilirsiniz.(eczanelerde var)

Geri