Karadeniz Pet

Anne ve baba yavruları yolmaya dövmeye başladı ne yapmalıyım

Lim10Cuk

Yeni Üye
Merhaba, biri 22 biri 20 günlük iki tane yavrum var 2 gün önceye kadar herşey yolunda gidiyordu ailesi besliyordu ama anne babayı kafeste barındırmamaya, dövmeye başladı bende ayırdım bunun için mi bilmiyorum ama anne yavruları çok fazla yolmaya dövmeye başladı hatta ikisini de yuvadan attı bende yavruları babaya verdim ama baba yeteri kadar ilgilenmiyor bir süre yavrular ötünce büyük olana az da olsa yem veriyor ama küçük olana vuruyor ve susturuyor kafa ve sırt tüyleri şuan az da olsa kel bırakılmış vaziyette napmam gerekiyor sizce baba bakar mı? Nasıl bir yol tercih etmeliyim? Dün gece sıkıntıdan yatamadım biri yol gösterirse çok sevinirim

(anne 2, baba 1.5 yaş civarında ikisinin de ilk kuluçkası ve büyük olan yavru yuvadan atladığında dal darı kemirmeye çalışıyordu)

Merhaba ikinci kulucka gelecek muhtemelen anneyle babayi ayni kafese koy ilk kulucka bitmeye yakin tekrar ciftlesirler. Yavrularin onune dal dari koy ve yem koy ama tabana ve yavrulari takip et yiyorlar mi ve suluguda yere koy tunege tirmanamiyorlarsa.

Geri