Karadeniz Pet

Yeni doğan muhabbet kuşlarının iyi beslenebilmesi için anne babaya ne vermeliyim?

Kemal035

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar benim muhabbet kuşumun 8 yumurtasından şuanlık ilk ikisi çıktı digerlerininde gün geçtikçe çıkmasını bekliyorum yumurta kontrolü yaptığımda ( bu konuda albinom22 arkadaşımızın bana oldukça yardımı oldu ona tekrar tekrar teşekkür ediyorum ) bir yada ikisinin boş olabilecegini anladım şimdilerde artık her gün yumurta kaynatıp kabına koyuyorum, mama yapmıyorum çünkü mamayı yemiyorlar ama sade haşlanmış yumurtayı ve ayrı kapta ufaladığım bebe bisküvisini afiyetle yiyorlar fakat evde olduğum kadarıyla takiplerimde dişi nerdeyse hiç yem ve yumurta yemiyor arada bir sadece bebe bisküvisinden yiyor ve su içiyor, sanırım erkek yuvanın içine girdiği zamanlarda hem yavruları hemde dişisiyi besliyor zaten ne zaman yavrular cik cik leseler erkek hop yuvaya dalıyor :) Ek takviye olarakta ped shoptan danışarak aldığım avisol plus diye bir çözeltiyi suyuna her gün tazeliyerek ilave ediyorum, yem olarakta pedshopta bulabildiğim en kaliteli muhabbet kuşu yemini alıyorum, iki günde bir kabukları üzerinden üfleyerek yemlerini tazeliyorum bunların dışında bir öneriniz varmıdır acaba??

avisol plusu hergün verme haftada 2 defa ver zararlı fazlası + kıvırcık salatalık marul felan verebilirsin + Mineral bloğu veya kuş kumu kullanmanı öneririm kesinlikle.

avisol plusu hergün verme haftada 2 defa ver zararlı fazlası + kıvırcık salatalık marul felan verebilirsin + Mineral bloğu veya kuş kumu kullanmanı öneririm kesinlikle.
Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için yaklaşık beş gündür her gün veriyordum avivosol pulusu bundan sonra dediğiniz gibi haftada ikiye düşürecegim kafeste mineral blok ve kuş kumu var onları ihmal etmiyorum arada salatalık marul maydanoz nane yaprakları falan veriyorum

Gayet iyi gidiyorsun. Allah sahibine bağışlasın. Kuru mama da verebilirsin ışleri yoğun olanlar için müthiş bir seçenek diyorlar fakat hazır mama dokunabilir bence... En iyisi böyle devam etmen.