Karadeniz Pet

Anne kuş beslemiyor?

enscan34

Yeni Üye
Bu benim ilk üretimim oldukça acemiyim. Dişi kuşumun ilk yavru deneyimi. 4 adet yavru var şuan. Yavruların en büyüğü gün itibariyle 30 günlük. Bu gün kursak kontrolü yaptığımda yavruların kursaklarının bomboş olduğunu fark ettim. Şırınga maması yapıp beslemeye çalıştım çok başarılı olamadım. Bir kuşun ağzından hafif kan geldi. Anne babayla çiftleşmeye başladı. Anne yavrularına bakmıyor. Bende elle beslemeyi beceremiyorum. Babayı ayrı kafese alıp başka odaya koydum. Anne sadece yavrularla ilgilensin diye. Yavrularıda yuvalıktan çıkartıp kafes dibine koydum. Dal darı ve bir acuç yem attım. Yemde kanarya tohumu mevcut. Anne yine de beslemezse diye yem kırıp yerler diye ufak ufak kırmaya çalışıyorlar. Ne yapmam lazım bana vereceğiniz bilgiler belki 4 canlının yaşama tutunmasını sağlayabilir. İzlediğim yol doğru mu ? Şırıngayı kuşun ağzında sol tarafına basıyorum. Ama çıkartıyorlar dilleriyle . Hiç hoşnut değiller bu durumdan. Önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba. Ben açlıktan ölen yavru görmedim. Anne ya da baba besler. Kursakların boş olması beslenmediği anlamına gelmez. Siz gerekeni yapmışsınız, zaten kendi kendilerine yem yemeye başlarlar yakında.
Anne babayı ayırmanıza gerek yoktu üretime devam edecekseniz.

Geri