Karadeniz Pet

Anne kuş yanlışlıkla yumurtalarının birini çatlatmış

Küçükadam

Paylaşımcı Üye
Selamun aleyküm arkadaşlar, hayırlı günleriniz olsun. Forumda bu konuyu soruşturdum ama bir bilgi bulamadım. Anne kuşum bugün beşinci yumurtasını yaptı, yumurtaları kontrol ederken dördüncü yumurtanın küçük kısmının çatlamış olduğunu gördüm. Muhtemelen anne kuş yanlışlıkla bastı veya yatarken oldu. Ne yapmam lazım ? yumurtayı sağlamlaştırmak için birşey sürmek gerekiyor mu ?

Hocam zarı delmiş mi çatlak ? Kabuk çatlamış ama zar delinmiş mi Bi baksaydınız ona göre bişeyler diyebilirim yaşadığım bir durum olduğundan

Hayır delinmemiş hocam, çok küçük içe çökmüş ama zar delinmemiş.

Hayır delinmemiş hocam, çok küçük içe çökmüş ama zar delinmemiş.
Benim kuşun da anne basmıştı sanırım yumurta içine göçmüştü ama zarda yırtık yoktu yavru çıktı hocam hava almadığı sürece sıkıntı Yok yavru çıktı şuan 2 aylık sağlıklı. Ama bir yerde küçük bir bant yapıştırıldığını okumuştum çatlak üstüne ancak ben yapmadım kendi haline bıraktım zarda yırtık yoksa hava almadığından yavru varsa içinde çıkacaktır merak etmeyin yani benim yavru çıktığı için söylüyorum bunu hocam

Dördüncü yumurta daha iki günlük. 4-5 gün sonra doluluk kontrolü kesin sonuç verir, şuan birşey gözükmüyor. Hayırlısı olur inşallah :) Teşekkür ederim hocam :)

Dördüncü yumurta daha iki günlük. 4-5 gün sonra doluluk kontrolü kesin sonuç verir, şuan birşey gözükmüyor. Hayırlısı olur inşallah :) Teşekkür ederim hocam :)
yumurta hafiften catlaksa tek cozumu var kus kakasiyla catlagi iyice sivamak. bana da bi arkadas soylemisti ama ise yaradi. ama benimkinin zari delinmemisti cizik gibi bi catlakti. cizik gibi catllaklar da bile yumurta gelismiyor ama kakayla kapatinca yasama sansi oluyor

Yani müdahele etmem gerekiyor ? böyle bıraksak gelişmez mi ?

Yani müdahele etmem gerekiyor ? böyle bıraksak gelişmez mi ?
kesinlikle gelismez ben cizik gibi olan catlagi gozle bile zor gozukuyordu flashli fotoda fark ettim o embryo gelismis ama can vermisti. bant benim de aklima geldi de sonra olur mu ole sey diye vazgectim :D ama diski faydali denendi

Geri