Karadeniz Pet

Anne Muhabbet Ses

merenozer

Yeni Üye
Anne Muhabbet kuşu baba ile beraber yavrular büyütmekte. İlk defa duyduğum bir ses çıkarıyor. Erkekten yemek istiyor herhalde. Erkek yuvaya tam girecekken önüne atlıyor. Yuvaya sokmamaya çalışıyor. Ve bağırıyorsa hani elinize aldığında kurtulmak ister gibi. Ama eşler ve anlaşıyor gibiler. Erkek yavaştan kızışmaya başladı sanırım ama yuvaya girince baya besliyor yavruları. Videoyu ekliyorum bakıp cevaplarsanız sevinirim. Ne demek istiyor dişi anlamış değilim tam. Lütfen anlayanlar cevap versin.

2. Soru da şu ki benim dişi yuvalığın kapısını açar açmaz uçarak elime saldırıyor. Stres yapıyor anlıyorum da bu kadar fazla değil mi? Elim yara bere oldu hani annedir stres atsın diye izin veriyorum da acıtıyor. Nasıl güven sağlayacağım? Doğdu doğalı böyle bu dişi hiç sevmez eli. Yavruları bunun gibi olmaz umarım.

İlk video tıklayın
2. Video tıklayın

Son düzenleme:
Dişi yem yada mama istiyor erkekten alıp yavrulara kusuyor oda sıkıntı yok şuanlık

Dişi yem yada mama istiyor erkekten alıp yavrulara kusuyor oda sıkıntı yok şuanlık
Mesaj yazdıktan sonra gözlemledim baya. Erkek dişiyi beslemiyor. Yem yemesine izin de vermiyor gibi. Gittikçe artan kur hareketleri yapıyor. Az biraz yavruları besliyor yine. Ayırdım bir kaç saat sonra geri koydum çiftleşmeye zorlamasın dişiyi diye. Ne yapayım ayırayım mı?

Mesaj yazdıktan sonra gözlemledim baya. Erkek dişiyi beslemiyor. Yem yemesine izin de vermiyor gibi. Gittikçe artan kur hareketleri yapıyor. Az biraz yavruları besliyor yine. Ayırdım bir kaç saat sonra geri koydum çiftleşmeye zorlamasın dişiyi diye. Ne yapayım ayırayım mı?
Yavrular kaç günlük oldular siz mama vs yapın iki günde bir zamanla rutine oturacaktır eğer yavrular zarar görüyorsa sadece yavruları babaya bırakabilirsiniz o besler

En büyüğü 23 günlük en küçüğü 12 günlük. Zarar vermiyorlar akne maşaallah bayağı koruyorlar ama erkek dişiye de kur yapıyor hala. Erkek kuşu suya soktum biraz daha sakin ama kızgınlığı var duvara kur yapıyor ama yavrularında besliyor. Umarım zarar vermezler. Mama yaptım ama kursaklar dolu zaten. Hocam bir de bu dişi kul çok sahipleniyor. Yuvanın veya kafesin kapısını açınca uçarak elime saldırıyor ama öyle böyle değil tırnakları geçirtip ısırıyor ne yapmam lazım. Elime tekrar nasıl alışır?

Geri