Karadeniz Pet

Anne yavruyu beslemiyor

ZSA

Yeni Üye
Yavru kuş yeni tüylenmeye başladı. Yeme düşmesine 10 gün vardır. Tek yavru. Diğerlerine yumurtadan çıkarmadan ya da ilk günler beslenmedi dişi kuşum. Çok güzel bakıyordu tek yavruya ama bugün beslemiyor. Yıvaya giriyor ama umurunda değil yavru. Şırıngayla mama verdim zor yiyor. Ne yapmam lazım acil yardım edin lütfen.

Erkek kuş da mı beslemiyor?

Kursaktan besleme dışında seçeneğiniz yok maalesef. Bir de aparat var bu tür durumlara özel. Siz sadece şırınga mı kullandınız yoksa aparat da takılı mıydı? Aparat daha kolay yemelerini sağlıyor.

Erkek kuş da mı beslemiyor?

Kursaktan besleme dışında seçeneğiniz yok maalesef. Bir de aparat var bu tür durumlara özel. Siz sadece şırınga mı kullandınız yoksa aparat da takılı mıydı? Aparat daha kolay yemelerini sağlıyor.
Erkek kuş bugüne kadar ne kadar yavru aldıysak son dönemde 20 25 günlükken dişi yetmeyince besledi. Onun dışında ne kuluçkaya yatıyor ne de besliyor. Ama dişiyi güzel besliyor ve kendi yerse dişi kızıyor yeme diye. Aparatım yoktu acil besledim öğlene kadar. Öğleden sonra anneyi yıkadım uçurdum sevdiği şeylerden verdim. Allah a şükür beslemeye başladı. Çünkü sürekli takip edip beslemek zor yavru anneyi istiyor.

Erkek kuş bugüne kadar ne kadar yavru aldıysak son dönemde 20 25 günlükken dişi yetmeyince besledi. Onun dışında ne kuluçkaya yatıyor ne de besliyor. Ama dişiyi güzel besliyor ve kendi yerse dişi kızıyor yeme diye. Aparatım yoktu acil besledim öğlene kadar. Öğleden sonra anneyi yıkadım uçurdum sevdiği şeylerden verdim. Allah a şükür beslemeye başladı. Çünkü sürekli takip edip beslemek zor yavru anneyi istiyor.
Beslediğine sevindim. Yine de bu tür durumlarda kullanmak için elle besleme aparatı temin edebilirsiniz. Tabi ki annenin beslemesi en güzeli. Mecbur kalmadıkça elle besleme yapmayın. Anneyi strese sokmamaya özen gösterin.

• Beğen
Tepkiler: ZSA