Karadeniz Pet

Arkadaş olsunlar yeterli ?

cinefil

Meraklı Üye
Dişi yavru 2 aylık bir Muhabbet kuşum var. İşe gittiğimde sıkılmasın diye bir muhabbet kuşu almak istiyorum ama kavga gürültü olmasından birbirlerini yaralayacak derecede kavgalardan çekiniyorum. Derdim üretim olmadığı için erkek olması şart degil.. en az kavga riski olması için ne yapmam gerekir? Mesela disi disi ile kavga eder mi ? Etmez derseniz dişi de alırım sıkıntı değil

Son düzenleme:
Dişi dişiyle daha çok kavga eder :) Daha yavru zaten şu aşamada yanına eş alırsanız kolay alışırlar birbirlerine. Erkek almanız daha doğru olur.

Peki eşini alıp direk kafesine atsam alisirlar mi yavru oldukları için
Aynı kafese direk koymayın. 15 gün kadar ayrı kafeste tutun yeni kuşu. Hastalığı var mı diye kontrol amaçlı olarak. Bu dönemde kuşu gözlemleyin. Bit pire var mı dışkısı nasıl ? Sağlıklı ise birleştirin derim.

Aynı kafese direk koymayın. 15 gün kadar ayrı kafeste tutun yeni kuşu. Hastalığı var mı diye kontrol amaçlı olarak. Bu dönemde kuşu gözlemleyin. Bit pire var mı dışkısı nasıl ? Sağlıklı ise birleştirin derim.
Hem böyle yaparsanız kuslar bu arada birbirini gözlemlerler ve şaşkınlıkları gidip birbirine alısmaları kolay olur.Bir anda yan yana atıldıgında kuslar şaşırıp birbirini tanımadıgı icin savunma amaclı birbirine saldırabiliyor.İlk izlenim kötü oldu mu alısması biraz zor oluyor.Benim evde büyümüş bir kusum var.Bir dişinin yanına koydum dişi çok hırpaladı her yanına geldiginde dövdü... kus öyle bi hale geldi ki hangi kusu görürse görsün ödü kopuyor,yaygara koparıyor. :)

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşu alınca farklı kafste birbirlerini görsünler bir 15 gün kadar dişi gene aynı ise kafesleri birleştirin .Erkek kuş koysanız ufak oldukları için alışırlar, yuvalık takmazsanız üremezler. Erkek alırsanız daha iyi olur. iyi hobiler...

Geri