Karadeniz Pet

arkadaslar kuslarimlar ilgili sorularim (resimli)

34arda34

Meraklı Üye
vzZGD6.jpg
BX8nnv.jpg

1PNbbA.jpg

O2Eb6Z.jpg

ZNY6Ba.jpg

BX8n7g.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:27 -->-> Daha önceki mesaj 15:24 --

arkadaslar 2,5 aydir bu cift kuslarima sahibim kafese ve ortama alistilar ama bize bir turlu alisamadilar ne elle gelme ne elden yemek yeme hicbisey yok ama keyifleri yerinde otmeleri farkli sesler onlar var bir aydan beride yuvaliklari var disi 1 dakkaligina da olsa iceri girip cikiyo yuvaligin icinde yem ve misir iplikleri var onlari disari atiyo agziyla sadece benim merak ettigim erkek kusum diseye gore gercekten iri sizce yas farklari cokmu yavru alabilirmiyim bu arada birbirlerini kasima yem kusma tunekte hep yanyanalar cvaplariniz icin simdide tesekurler

onlar çift oldu artık sizle fazla ilgilenmezler 2 yıllık erkek kuşum omzumdan inmezdi dişi geldi gelesi 10 sn durmuyor omzumda hemen dişinin yanına gidiyor :D dişini yuvalığa girmesi iyidir yuvalığı düzenliyordur , siz nijer tohumu mama takviyesi yapın.

onlar çift oldu artık sizle fazla ilgilenmezler 2 yıllık erkek kuşum omzumdan inmezdi dişi geldi gelesi 10 sn durmuyor omzumda hemen dişinin yanına gidiyor :D dişini yuvalığa girmesi iyidir yuvalığı düzenliyordur , siz nijer tohumu mama takviyesi yapın.

sizce resimlerden yas farki cokmu anlayabiliyormusunuz mart aynin 2 haftasinda aldim disi ve erkek olarak ikisi icinde 5 - 6 aylik dediler sonra forumada paylastim erkek 1 yasinin uzerinde diside 2 - 3 aylik dediler erkekde disiye gore baya iri sizce yas farkalri hhakinda bilginiz varmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:38 -->-> Daha önceki mesaj 15:37 --

bence kuşlarınız eş tutmuş :D gerisini salla gitsin

bizde ole yaptik zaten :):Dyukarida yazdim yas araliklari hakkinda bilginiz varmi tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:09 -->-> Daha önceki mesaj 15:38 --

yokmu bir fikriniz arkadaslar yas farklari arasinda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:45 -->-> Daha önceki mesaj 16:09 --

Arkadaslar o kadar resim cekip ekledik gercekten yardimmmm edebilecek kimse yokmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:46 -->-> Daha önceki mesaj 19:45 --

Arkadaslar okadar foto cekip ekledik durumu anlattik yardim edebilecek veya yorum yapabilecek kimse yokmu yas farki hakkinda

Dişi erkekten büyük olmasin dişide kizismis yasta olsun gerisi önemli değil :)

yaş farkı önemli değil, dişi 4-5 aylıkken bile çiftleşip yavru verebilir, kuşların size yakın mı olmasını istiyorsunuz, yavru almak mı istiyorsunuz, kuşlar size alışsın diye rahatsız ederseniz çiftleşmesini unutun, kafes düzeni ve kafesin yerini hiç değişmeyecek şekilde sabitleyin, kuşlar sakin bir odada dursun, sadece kuşlara mama-su vermek için odaya girin, haftada bir temizlik yapsanız yeterli, önemli olan rahatsız edilmemesi, çiftleşme için erkeğin dişiden iri olması her zaman daha iyi...Gerisi kuşlara kalmış, kuşlar eş olsa bile çiftleşme süresi 6-7 ayı bulabilir...

İkiside kizişmışa benziyor yumurtalar yakinda gelir.rahatsiz etmemeye calisin

Disiniz 3 4 aylik degil en az 6 7 aylik ve kizismis disinin yuvadan attiklarini geri yuvaya koymayin ve elinize gelmesi icin zorlamayin kuslari artik cift olmuslar sabredin yavrulasinlar yavrulari egitirsiniz bu arada erkek kusunuz cok guzel masallah

erkek 1.5 yaşında dişi 7 aylık . Ele alıştırma konusunu unutursanız daha iyi olur. çift kuşu alıştırmak bir hayli zordur. Yuvalık konusunda seçimleri dişi kuşunuza bırakıp yawrulanızı bekleyin :)

Sabahtan beri bu yorumlari bekliyordum cok tesekurler herkese teker teker

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:59 --

erkek 1.5 yaşında dişi 7 aylık . Ele alıştırma konusunu unutursanız daha iyi olur. çift kuşu alıştırmak bir hayli zordur. Yuvalık konusunda seçimleri dişi kuşunuza bırakıp yawrulanızı bekleyin :)

Onlari kendi hallerine birakiyoruz ama ozellikle sabahlari ve gun icinde erkek kus daha cok bizi cagiriri gibi otuyo yanina gidip konusuldugunda dinliyo onun icinde kafam biraz karisik yavru bekliyoruz diye sizce butun ilgimizi sifirliyalimmi yoksa arada konusmak disariya salmak bunlarda gerekirmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:11 -->-> Daha önceki mesaj 09:10 --

yaş farkı önemli değil, dişi 4-5 aylıkken bile çiftleşip yavru verebilir, kuşların size yakın mı olmasını istiyorsunuz, yavru almak mı istiyorsunuz, kuşlar size alışsın diye rahatsız ederseniz çiftleşmesini unutun, kafes düzeni ve kafesin yerini hiç değişmeyecek şekilde sabitleyin, kuşlar sakin bir odada dursun, sadece kuşlara mama-su vermek için odaya girin, haftada bir temizlik yapsanız yeterli, önemli olan rahatsız edilmemesi, çiftleşme için erkeğin dişiden iri olması her zaman daha iyi...Gerisi kuşlara kalmış, kuşlar eş olsa bile çiftleşme süresi 6-7 ayı bulabilir...

Onlari kendi hallerine birakiyoruz ama ozellikle sabahlari ve gun icinde erkek kus daha cok bizi cagiriri gibi otuyo yanina gidip konusuldugunda dinliyo onun icinde kafam biraz karisik yavru bekliyoruz diye sizce butun ilgimizi sifirliyalimmi yoksa arada konusmak disariya salmak bunlarda gerekirmi simdiden tesekurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:03 -->-> Daha önceki mesaj 09:11 --

Arkadaslar bu konu uzerinde son sorumuda sizlere ilettim cevabi alabiirsem bu konuyu kapaticam sif bunun icin baska bir konu acmaya gerek yok

çift kuş alışacağını pek sanmıyorum cünkü onlar birbirlerine yeterli ilgiyi gösterdikleri için size alışmaları zor . En başta alıştırılıp sonra çift olarak konulsaydı öyle olabilirdi. Ayrı ayrı eğitmek gerekir.

çift kuş alışacağını pek sanmıyorum cünkü onlar birbirlerine yeterli ilgiyi gösterdikleri için size alışmaları zor . En başta alıştırılıp sonra çift olarak konulsaydı öyle olabilirdi. Ayrı ayrı eğitmek gerekir.

Kardes oraya anladim sorum erkek kusum ilgi bekler gibi otuyor gun boyunca yanina gittiginde dinliyo seni haftada bir veya iki defada disari cikariyorum hareket etsinler diye sizce yavru bekledigim kuslarima bu ilgimi keseyimmi ( onlarla sohbet etme ve disariya cikarma vb ) yada arada sirada bunlari yapayimmi yavru almama engelmi ilgi gostermem

Ben erkegi cok sevdim. Birbirleriyle ilgileniyorlarsa zamana bırakmak lazım hazır olduklarında yumurtalarıda olacaktır. Ama eş kuşlar insanlarla ilgilenmezler

Ben erkegi cok sevdim. Birbirleriyle ilgileniyorlarsa zamana bırakmak lazım hazır olduklarında yumurtalarıda olacaktır. Ama eş kuşlar insanlarla ilgilenmezler

O zaman kardes soyle bana dogrumu anlamisim yumurta bekledigim icin ilgiyi keseyim disariya da cikarmayayim dogrumu

O zaman kardes soyle bana dogrumu anlamisim yumurta bekledigim icin ilgiyi keseyim disariya da cikarmayayim dogrumu

Yani kavgaları yoksa eş olmuşlardır birbirlerini kasıyorlarsa yem kusuyorlarsa yuvalıgınızda varsa salmayın bekleyın

Yani kavgaları yoksa eş olmuşlardır birbirlerini kasıyorlarsa yem kusuyorlarsa yuvalıgınızda varsa salmayın bekleyın

Kavga yok yem kusma kasima tunekte hep beraberler saldigimda hep beraber ucuyolar 10 saniye ayri kalsinlar durmaksizin karsilikli otuyolar bazen tekini cikariyorum digeri kafeste cildiriyo dediklerinizi uygulucm tesekurler

Geri