Karadeniz Pet

Arkadaşlar kuşum çok zayıf

Fıstık-Maviş

Yeni Üye
Kuşumda önceden mantar vardı mantar geçti. geçtikten sonra kumun kanadı yaralandı herhalde mantardan yıkadım ama hala göğsündeki karartı geçmiyor çok zayıf gördüğüm kadarıyla ve tüyleri çok kısa. öyle çok kilo değilde biraz alması lazım bence ve tüylerini biraz uzatmam gerekiyor. Bana kilo ve tüy uzatacak ilaç söylermisiniz yada bitkisel yönden tedavi olursa bana söyleyin lütfen. (Hergün Açığım).Kuşum Erkek
IMG_3113.JPG

Kilo için mama vermeniz gerek. Hazırlar da var kendiniz forumdan tarif alıp da yapabilirsiniz youtube da videolar da var. Hazır olarak da cede olabilir yada versela orlux. Bu iki marka iyi. Ayrıca akdarı da kilo aldırır diye biliyorum ama fazlası yağlanöa yapar ölçülü vermelisiniz.
Tüy için de kuşun yetişkin ise, yavru değilse Nekton-bio verebilirsin. Yavruysa olmaz ama

Siz bana tüy için şunlar şişmanlaması için şunlar diye atarmısınız..

Sana bu yazacaklarımın hepsini veterinerler önerdi ve kendim kullandım

Eğer para sorun değil dersen immune 44 diye bir direnç arttırıcı var sende içebilirsin insan için zaten bundan günde 1 damla verirsin eğer maddi anlamda zorlayacaksa avimineral + multi vitamin kullanabilirsin sonra yine insanlar için olan ve eczanelerde satılan ensure plus olması lazım günde bir kaç kere verebilirsin.

Bunlar dışında hastalıktan çıktıysa probiyotik ile destekle yerse activa tarzı bir meyveli yoğurtta işini görür yoksa petshoplarda satılan toz probiyotikler var bunu istersen suluğuna istersen yumurtalı mama yapıp ona karıştırabilirsin ama vitaminlerle aynı anda verme yani muhtemelen birşey olmaz ama ben o şekilde kullanmadım.

Kendim sera bronchipus w alıp kullandım arada hala veriyorum ama bu biraz pahalı ve herhangi bir veteriner vs önermediği için kesin işe yarar gibi birşey söyleyemiyorum

Bu şekilde ölmek üzere olan bir deri bir kemik kalmış kuşum şuan oldukça iyi ama en önemlisi ilgi benim ki elden yem yiyordu özellikle elle besledim dışarıdayken falan hep.

YA SİZ BANA ÇOK PAHALI OLMAYACAK AMA İYİLEŞTİRECEK İLAÇLARIN SADECE İSİMLERİNİ VE NE FAYDA ETTİKLERİNİ YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM BU ARADA TEŞEKKÜRLER

avi mineral + multi vitamin kullan yumurta maması ver eğer yerse, yapabilirsen ensure plus içir bunların sana toplam maliyeti 30tl falan olur

mineral+vitamin kuşun bünyesini destekler ve tüyler için gerekli olan mineral ihtiyacını karşılar

yumurta maması çok besleyicidir kilo almasına yardım eder

ensure yüksek kalorili bir sıvı gıdadır yumurta maması yemezse kilo almasında yardımcı olur

Geri