Karadeniz Pet

Aspur vermeli miyim

Şinasiveboncuk

Yeni Üye
Merhabalar 2.5 aylık bir kuşum var ilk aldığımda petshop ince kabuklu yem vermişti 1 ay onu yedi daha sonra normal yeme geçtim yiyemediğini gördüm ince kabuklu yem bulamadım onun yerine aspur aldım saf aspur vermek kuş için zarar mıdır, normal yemle karıştırdığımda aspuru seçiyor yemi yemiyor boş verdiğimde yiyor ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz

saf aspur derken ne demek istediğinizi anlamadım. aspuru daha kolay yerler. 1 yem kabına aspur koyun 1 yem kabınada normal yem koyun. yavaş yavaş alışır.

Saf derken normal yemle karıştırmadan sadece aspur vermeyi kastetmiştim :) uygulayacağım dediğinizi teşekkür ederim

Kuşlara mümkün olduğunca tohum çeşitliliği bakımından zengin yemler kullanın. Darı çeşitleri, Aspur, Yulaf, Arpa, Sorgum v.b gibi.

kuşlar her zaman kolay kırabildikleri yemlere yönelir, bir nevi üşengeçlik, sizin kuşunuz artık her türlü muhabbet kuşu yemini kırması lazım, alışması için bence aspurla yemini karıştırın git gide azaltın aspur oranını sürekli aspur verirseniz fazla kilo artışı olur, kuşunuzu kafesten çıkarıp uçuruyor musunuz hiç ?

Geri