Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum sadece aspur ve dal darı yiyor.. Yardım

Sedaaa

Yeni Üye
Merhaba. Kuşumu yaklaşık 3 hafta önce bir üreticiden aldım. Yavru show cinsi muhabbet kuşu. Yeme düştüğünü söyledi, eve getirdiğimde sadece aspur yediğini fark ettim. Daha sonra önüne dal dari koydum onu da yiyor. Ama diğer yemleri geveleyip atıyor sanırım kıramıyor. Ne yapabilirim? Her yolu denedim aspur ile karıştırdım içinden sadece aspur seçip kalanı bırakıyor. Biraz ezip kabuğunu kırıp verdim yemiyor. Lütfen yardım edin

Yavru kuşlara ilk zamanlar sadece aspur verilebilir. Gold wings in yavru yemi var, sanırım taneleri daha ufak ve daha kolay kırılır, belki ona bir göz atarsınız ve ilerleyen zamanda aspurla yemi karıştırmak dışında pek yapacağınız bir şey yok açıkçası. Aspur oranını azaltın normal yem oranı daha fazla olsun.

Zamanla öğrenir mi peki? Çok üzerine düşmek istemiyorum.

Yavru kuşlara ilk zamanlar sadece aspur verilebilir. Gold wings in yavru yemi var, sanırım taneleri daha ufak ve daha kolay kırılır, belki ona bir göz atarsınız ve ilerleyen zamanda aspurla yemi karıştırmak dışında pek yapacağınız bir şey yok açıkçası. Aspur oranını azaltın normal yem oranı daha fazla olsun.
Bu arada gagasi hala siyah.

Umarim zamanla öğrenir
Gagası siyahsa demek ki hala çok küçük. Sadece yem koyarsanız yemeyi öğrenir, bazen inatlaşabiliyorlar. Ama çok fazla dal darı vermeyin yoksa alışması daha zor olur. Aspuru bence yeme karıştırarak verin.
Sadece yem koyarsam aç kalır kıramaz diye korkuyorum. Karıştırıp veriyorum

Umarim zamanla öğrenir

Sadece yem koyarsam aç kalır kıramaz diye korkuyorum. Karıştırıp veriyorum
Geçen öyle bir konu olmuştu. Kuş tüm gün aç kalmış. Bence sizde deneyin, baktınız yemiyor karıştırıp koyarsınız. Ama dikkat edin bir günden fazla yememezlik yapmasın

Geri