Karadeniz Pet

Avakado yedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abi şuan altimizda araba yok ben 12 yaşındayım olduğumuz yerde veteriner çok yok hem olsa bile kuştan anlayan nereden bulabilirim kafam çok karışık ben onu çok seviyorum öyle baktı bana bende uzattım biraz işte nereden bilebilirdim.

Bilerek yapmamışsın kardeşim bilseydin yapmazdın zaten Allah tan ümit kesilmez 🙂

Canım dikkat et lütfen bişey verirken en azından önce bakın biraz araştırın ailemizden gibi oluyorlar bizde onlara her yediğimizden veriyoruz bizimle yiyip içiyorlar ama doğru değil. Umarım bişey olmaz istersen bir bak zehirlenme için neler yapılabilir netten. Bu arada imkanın var yok bilemem ama maltepe de bir veteriner var acil durumlarda ambulansla geliyorlar 7/24 bilgin olsun
Ben Maltepe'de oturuyorum nerde o Allah korusun bişey olursa ariyim diey

Abi şuan altimizda araba yok ben 12 yaşındayım olduğumuz yerde veteriner çok yok hem olsa bile kuştan anlayan nereden bulabilirim kafam çok karışık ben onu çok seviyorum öyle baktı bana bende uzattım biraz işte nereden bilebilirdim.
Google mape yaz yakın varsa açıksa yürü kanka

@Nurullah İnci ninde dediği gibi arkadaşımkzk daha fazla yormayalım imkanınız yoksa zaten geçte oldu kuşunuzda sizde uyuyun sabaha inş herşey daha güzel olur bizide bilgilendirirsiniz.

Ben Maltepe'de oturuyorum nerde o Allah korusun bişey olursa ariyim diey
Drama köprüsünün orada bim ve a101 var onun arasında vet216 kuşlardan da anlıyorlar ben götürdüm hemen teşhis koyulup iyileştirildi kapı kapı gezmedim çok şükür ambulansla da geliyorlar durumlarda

Bu avakadodan aldığı zehirli nasıl dışa atmasını sağlayabilirim peki ?
Maydonoz güçlü bir antioksidan özelliğine sahip bir besin. Dilerseniz maydonoz mevcutsa suyunu içmesini saglayın bir iki damlada limon ekleyin. Faydasını gorurmusumuz emin değilim ama denemekte fayda var işallah bişey olmaz geçmiş olsun .

Bir daha yesin ne olacak diye kafanıza göre araştırmandan kesinlikle farklı meyve sebzeleri vermeyin. Avakado kanatlılarda toksik etki yapabilir solunum yetmezliği yapması için bir kaç gün boyunca avakado ile beslemeniz lazımdır bir kere verdiniz diye kuşunuz solunum yetmezliği yaşamaz fakat toksik etki sebebiyle kuş huzursuzlanabilir hatta zehirlenebilir bu yüzden araştırmadan veya bilmiyorsan bilen birilerine danışarak ürünleri verelim. Ani ölüm dediği çok düşük bir ihtimal mesela şöyle açıklayayım avakado yüzünden ani ölüm oranı hele ki 1 kere verdiyseniz şöyle örnek vereceğim; sokakta yürürken kafanıza saksı düşmesi gibidir yani çok düşük bir ihtimaldir ancak olmaz da diyemeyiz çünkü saksı kafanıza yolda düşebilir de ancak dediğim gibi ihtimal çok düşük olduğu için gönlünüz rahat olsun bir daha vermeyin kesinlikle. Tedavi olarak bol su verebilirsiniz idrar yoluyla toksinler vücuttan en doğal bu şekilde atılacaktır. Geçmiş olsun.

Maydonoz güçlü bir antioksidan özelliğine sahip bir besin. Dilerseniz maydonoz mevcutsa suyunu içmesini saglayın bir iki damlada limon ekleyin. Faydasını gorurmusumuz emin değilim ama denemekte fayda var işallah bişey olmaz geçmiş olsun .
Maydonoz insanlar için güçlü bir antioksidandır kanatlılar için avakadodan farksız toksin maddedir kanatlıların metabolizmasıyla insanlarınla çok farklıdır lütfen bir şey önerirken dikkat ediniz. Bol su içmesi en doğal ve en hızlı çözümdür idrar ile toksinler atılır.

Maydonoz insanlar için güçlü bir antioksidandır kanatlılar için avakadodan farksız toksin maddedir kanatlıların metabolizmasıyla insanlarınla çok farklıdır lütfen bir şey önerirken dikkat ediniz. Bol su içmesi en doğal ve en hızlı çözümdür idrar ile toksinler atılır.
Maydonoz avokadodan farksız toksin maddedir mi? Maydonozun zararı sadece bitki olarak yapraklarından dolayı kursağa yapışabilir. Kuşa az bi miktarın zararının olcagını dusunmuyorum. Kanatlılarda işe yararmı kısmında emin olmadıgımı belirttim fakat toksin madde oldugunu hala düşünmüyorum. Siz neye dayanarak bunu soyluyosunuz anlamış değilim.

Maydonoz avokadodan farksız toksin maddedir mi? Maydonozun zararı sadece bitki olarak yapraklarından dolayı kursağa yapışabilir. Kuşa az bi miktarın zararının olcagını dusunmuyorum. Kanatlılarda işe yararmı kısmında emin olmadıgımı belirttim fakat toksin madde oldugunu hala düşünmüyorum. Siz neye dayanarak bunu soyluyosunuz anlamış değilim.
Ben veterinerlik okuyorum fakültede biz bu dersleri gördük bizim doçent doktor hocalarımız bize böyle öğretti ona dayanarak bunları söylüyorum yani merak etmeyin uydurmuyorum.

Maydanozun az miktarda verilmesi sorun yaratmaz, ancak fazla verilmesi kalsiyum eksikliği olan kuşlarda sorun çıkarabilir.. Kullanılırken de toksik etkisi göz önünde bulundurularak kullanılması iyi olacaktır.

Maydanozun az miktarda verilmesi sorun yaratmaz, ancak fazla verilmesi kalsiyum eksikliği olan kuşlarda sorun çıkarabilir.. Kullanılırken de toksik etkisi göz önünde bulundurularak kullanılması iyi olacaktır.
Bence gerek yok vermeye hiç verilmese bir şey kaybetmez kuşlarınız diye düşünüyorum ben kendi kuşuma vermiyorum şahsen

Bence gerek yok vermeye hiç verilmese bir şey kaybetmez kuşlarınız diye düşünüyorum ben kendi kuşuma vermiyorum şahsen
C ve A vitamini açısından iyi, ara sıra az miktar mamaya ekleyip veriyorum. Kuş sahibinin insiyatifine kalmış bir durum..

son durum nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri