Karadeniz Pet

Ayağı felç kaldı

Ö.akbs49

Yeni Üye
Muhabbet kuşum'un ayağı felç kaldı ilk başlarda kırıldı trm krem sürdüm her yerde öyle demişlerdi yanında vitamin verdim biraz işe yaradı ama sonra birden eski haline döndü yani bir hafta oldu böylelikle bende veterinere götürdüm ama kulu tutmayı bile bilmiyordu 2 parmağının arasında sıkarak tutuyordu neyse konuya dönünce bir kaç çeşit ilaç verdi sonra 10 gün sonra gel dedi eğer ayağını açıp kapatıyorsa iyileştirebilirim dedi ama halla aynıysa felç dedi 10 gün sonra götürdüm felç dedi hiç hareket yoktu ayağında şuan güç bile yok yapacak bir şey yok dedi yaşar ama size muhtaç dedi ayak egzersizi yaptırın belki sinirleri yerine gelir dedi eve gittim 3 gün geçti ve şuan ayağı biraz sertleşmiş ve 4 yaşında şuan elle alışkın

Ayağın ampüte edilmesi gerekiyor olabilir. Kanatlılardan anlayan bir veteriner hekime götürmelisiniz. Kuşlar tek ayağıyla yaşabiliyorlar ve tek ayaklı oldukları için üzülmüyorlar. Forumda bir arkadaşında kuşu böyle oldu daha sonra atıl kalan ayağı kopmuş bir süre sonra kuşu kaybetmiş. Kanatlılardan anlayan veteriner hekime götürüp o ayağı ampüte ettirmeniz gerekebilir. Tek ayak ile gayet rahat yaşayabilir.

Geri