Ayak İltihaplanması

Suplyw

Yeni Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Kuşumun ayağı 1 hafta 2 gün önce şişti ve morardı buraya yazdım bana terrymcin önerildi bunu 1 hafta boyunca kullandım ve sadece morluğu geçirdi. Şu anda iltihaplanması için veterine arıyorum fakat herhangi bir veteriner kuşa bakmıyoruz diye kabul etmiyor. Bunun yanısıra bildiğimiz veterinerler ise açık değil. Veteriner iltihaplanmaya karşı ne ilaç veriri ya da iltihaplanma nasıl geçer aranızda bilen biri varsa yardımcı olur musunuz ?

Ahmet Sezgin

Yeni Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Kuşun ayağının iltahaplandigindan emin misin? Kırılmış da olabilir.

Suplyw

Yeni Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
yardım edebilecek var mı ?

ADRIAN

Moderatör
Yönetici
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P., Akvaryum
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Kuşumun ayağı 1 hafta 2 gün önce şişti ve morardı buraya yazdım bana terrymcin önerildi bunu 1 hafta boyunca kullandım ve sadece morluğu geçirdi. Şu anda iltihaplanması için veterine arıyorum fakat herhangi bir veteriner kuşa bakmıyoruz diye kabul etmiyor. Bunun yanısıra bildiğimiz veterinerler ise açık değil. Veteriner iltihaplanmaya karşı ne ilaç veriri ya da iltihaplanma nasıl geçer aranızda bilen biri varsa yardımcı olur musunuz ?
Antibiyotik kullanmanız gerekir İltahaplanmada, morarma düzelmiş ama baya şişlikte hiç inme olmadı mı?

Suplyw

Yeni Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Antibiyotik kullanmanız gerekir İltahaplanmada, morarma düzelmiş ama baya şişlikte hiç inme olmadı mı?
oldu eskisi gibi değil fakat çok da iyi değil. hangi antibiyotik'i tavsiye edersiniz ? kırık vs yok elimle aldım oynattım filan emin oldum yok.

ADRIAN

Moderatör
Yönetici
Evcil Hayvanı
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
oldu eskisi gibi değil fakat çok da iyi değil. hangi antibiyotik'i tavsiye edersiniz ? kırık vs yok elimle aldım oynattım filan emin oldum yok.
Hemen antibiyotik verme taraftarı değilim şişlikte inme varsa teramicyne bir süre daha devam ediniz şişlik inmez ise baytril kullanırsınız.

kayıbeyi1453

Süper Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Ben resimde iltihap göremedim şişlik görünüyor sadece. Kuşun ayağında yaramı var?

ADRIAN

Moderatör
Yönetici
Evcil Hayvanı
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
kuşun ayağında herhangi bir yara veya yaralanma yok. ben diğer açtığım konuda iltihap denmişti.
İltihap sadece açık yaralarda olmaz deri altında da itihaplanma görülebilir.

Dediğim gibi öncelikle bir süre daha teramicyne devam edip şişliğin inip inmediğini kontrol edin.