Karadeniz Pet

Balkonuma Gelen Muhabbet Kuşu

alperen43

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, dün balkonuma bir tane muhabbet kuşu geldi. Direkt içeri alıp kafesini, yemini, gaga taşı ve tüneğine kadar her şeyini hazırladım. Eski evinde bir süre kalmış olmalı ve oraya alışmış olmalı. Çünkü konuşabildiği birkaç kelime var. Ancak sanırsam orada hiç kafeste tutulmamış. Bir türlü kafese koyamıyorum hayvanı, evde kuştan korkanlar olduğu için belli zamanlarda kafese koymam gerekiyor. Ele normalde geliyor ancak kafese koymaya çalıştığımı anlayınca ele gelmemeye başlıyor. Hayvanı kendimden soğutmak istemiyorum. Kafese nasıl koyabilirim?

Merhabalar,

Muhabbet kuşları küçüklükten alışınca sürekli dışarda durmaya, kafesde durmak istemiyorlar. Bence kafes içine oyuncak alın.

Merhabalar,

Muhabbet kuşları küçüklükten alışınca sürekli dışarda durmaya, kafesde durmak istemiyorlar. Bence kafes içine oyuncak alın.
Önerebileceğiniz oyuncak var mı?
Şimdiki aynaları seviyor ama aynanın dezavantajı da olduğundan çok istemiyorum.

Önceki kuşum da sadece salıncağı sevdi onu alacağım bakalım :D

Önerebileceğiniz oyuncak var mı?
Şimdiki aynaları seviyor ama aynanın dezavantajı da olduğundan çok istemiyorum.
Benin kuşlarımda aynaya çok alıştı ayıramıyorum. Aynaya kusuyolar, bu yüzden tehlikeli olabiliyor. Bence salıncak, kenarında köşesinde zil olan iyi olur. Bende şimdi ayağı sakat bi yavru kuşa bakıyorum. Ayakları sarılı, çok canı sıkılıyor. Zilli salıncak aldım astım. Çıkamıyor tabii ama alttaki zil ile oynuyor.

Benin kuşlarımda aynaya çok alıştı ayıramıyorum. Aynaya kusuyolar, bu yüzden tehlikeli olabiliyor. Bence salıncak, kenarında köşesinde zil olan iyi olur. Bende şimdi ayağı sakat bi yavru kuşa bakıyorum. Ayakları sarılı, çok canı sıkılıyor. Zilli salıncak aldım astım. Çıkamıyor tabii ama alttaki zil ile oynuyor.
Teşekkürler, geçmiş olsun umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur

Teşekkürler, geçmiş olsun umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur
Teşekkür ederim. Ayağı hiçbir zaman normal olmayak dediler ama en azından çubukta durmasını istiyorum. Maşallah kıpır kıpır bir kuş. zilli salıncak koydum onla oynuyor yoksa çok morali bozuktu.

Teşekkür ederim. Ayağı hiçbir zaman normal olmayak dediler ama en azından çubukta durmasını istiyorum. Maşallah kıpır kıpır bir kuş. zilli salıncak koydum onla oynuyor yoksa çok morali bozuktu.
Kuşlar için yapan veya Türkiye sınırları içinde yapan var mı bilmiyorum ama protez ayaklar var. Kuşun yarasına göre bakabilirsiniz. Eğer 3 boyutlu yazıcısı olan tanıdığınız varsa hazır scriptle de biraz uğraşarak yapabilir sanırım.

Geri