Karadeniz Pet

Bıktım bu ishalden

Veterinerimin önerdiği Cesamolin adlı bağırsak antibakteriyelini tavsiye ederim. Suluğuna 3 parmak yüksekliğinde su koyup içine çay kaşığının ucu kadar Cesamolin katıp karıştırırsanız ve bu ilaçlı karışımı 7 saatte bir değiştirirseniz hızlı bir şekilde toparlanacaktır. Kuşumu bu şekilde 2 kez kurtardım ancak siz yine de bir profesyonele danışın. Fiyatı makul bir ilaçtı. Küçük paketler halinde satılıyor, teklisini bir veterinerden temin edebilirsiniz. Kuşunuz kendiliğinden içmezse suyundan bir miktar reçel kasesine koyup yavaş yavaş içirmeye çalışın. Geçmiş olsun.
2.5 tl bugün aldım elimin altında bulunsun inşallah gerek kalmaz bunu kullanabilirsin

İshal konusunda ki fikrim, herşeyden önce genel şartların düzeltilmesi lazım. Yani yemden olabilir bayat veya aromalı yem olabilir, sonra su dan olabilir suyu bayat veya dandik su olabilr dandik derken çeşme suyu, dandik markalı sular dokunabilir ve günlük tazelenmelidir. Onun dışında kafes temizliğide çok önemli mikrop kapmaması lazım, ve hava akımına maruz kalmaması lazım yani cereyanda kalmaması lazım. Onun dışında vitamin ve probiyotik kullanılması lazım düzenli. Arkadaşlar muhabbet kuşlarının bünyesi çok hassastır hemen etkilenir ve ishal olur.

Genel şartları düzelttinizmi ishali geçer zaten ilaca falanda gerek yok ;)

İshal konusunda ki fikrim, herşeyden önce genel şartların düzeltilmesi lazım. Yani yemden olabilir bayat veya aromalı yem olabilir, sonra su dan olabilir suyu bayat veya dandik su olabilr dandik derken çeşme suyu, dandik markalı sular dokunabilir ve günlük tazelenmelidir. Onun dışında kafes temizliğide çok önemli mikrop kapmaması lazım, ve hava akımına maruz kalmaması lazım yani cereyanda kalmaması lazım. Onun dışında vitamin ve probiyotik kullanılması lazım düzenli. Arkadaşlar muhabbet kuşlarının bünyesi çok hassastır hemen etkilenir ve ishal olur.

Genel şartları düzelttinizmi ishali geçer zaten ilaca falanda gerek yok ;)
Aynen 5 yaşına girmek üzere olan kuşuma sadece bir kez neo teramisin vermek zorunda kaldım geçmeyen ishal sebebiyle siyah dışkı popaya yapışma ve genel durumu kötü olunca mecburen bundan başka hiç ilaç kullanmadım haftada 1 tüy dökümünde hafta da 2 kez kaliteli vitamin veriyorum vitamin çabuk bozuluyor 2 arkadaş alıyoruz 2 ye bölüyoruz 3 ay gidiyor

Evet arkadaşlar 2012 ekim ayında doğan doğduğundan beridir benim küçük Kamuranım olan mubişim öldü ishalden kaybettiğim 5. Kuşum . düşünün 2012 ekimden 2019 Hazirana kadar yaşayan kuşum 7 yaşında 8 den gün almaya yakınken ishal denen Allah'ın belası bir hastalık yüzünden öldü gerçekten çok üzgünüm benim 2013 te doğan kardeşim var ilkokula geçti ama bu kuş bana ondan önce geldi Allah kimseyi sevdiği canlıdan ayırmasın sizide mubişlerinizide korusun çok üzgünüm sabahtan beridir ağlıyorum daha 4 tane mubişim var ancak inanın onun kadar hiçbiri değerli değil . İyi günler

Ekli dosyalar

• IMG_20190618_062934.jpg
    IMG_20190618_062934.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 29
Geri