Karadeniz Pet

Bitmeyen tüy dökümü

ebraresx

Paylaşımcı Üye
Merhabalar bugün açtığım 2. konu oldu maalesef. Kuşum baya bi süredir tüy dökümünde bitmiyor bi türlü özellikle kafasında çok fazla yeni çıkan tüy var ama hep sabitler bir türlü çıkmıyor. Çeşitli vitaminler veriyorum desteklemek için ama hala aynı sanırım 1 ayı geçti bu durum normal midir bu? Kuşum tahmini 1 yaşını biraz geçik. Fotoğraf koyucaktım fakat parlama yapıyo kafası yeni çıkan tüylerden dolayı bembeyaz gözüküyo.

Haftada 2 3 kere multivitamin veriyorum içinde b vitamini bulunduran. Banyo yaptırmıyorum kendisi de yapmıyor çok uğraştım ama suyu sevmiyo sanırım korkuyo elimde alıp yaptıramam çünkü kendini de elletmiyor. Kendi yemi dışında hiçbir şey yemiyor dal darı bile.
B vitamini veriyor musun ne sıklıkla kaç damla ?
Yulaf veriyor musun ?
banyo yaptırıyor musun ?
mama veriyor musun ?

Her şeyin fazlası zarardır hocam.ÜmiT P. hocamınızın dediği gibi vitamini kesin ya da hafta da 1 e düşürün.Havuç,nane kızıştırıp tüye sokar, veriyorsanız miktarı azaltın.Daha önce bu konudan müzdarip olup aylarca tüyde olan kuşumu tüy tımarı yaptım ve vitamini abartmadan vererek tüyden çıkardım.

Yemi dışında bir şey bir şey yemediği için haftada 2 kere veriyodum vitamini ama dediklerinizi denicem teşekkürler cevaplarınız için.

Vitamin verme fis fis al 1 litrelik içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi dok karıştır her sabah 5-6 fisfis sık kacacaktir sen yine de sık 1 hafta boyunca
Ümit hocam ben haftada iki kez vitamin ve probiyotik veriyorum buradaki arkadaşlar öyle demişti ve haftada bir gün yumurta maması veriyorum, yeşillikleri çok sevmiyor havuc elma yiyor bazen ama o kadar çok değil vitamini haftada bir güne mi düşüreyim acaba yoksa iki yeterli mi ,bir de bu aralar yulafı biraz fazla verdim sanırım tüyleri yeniden çıkmaya başladı:/

Geri