Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu bitmeyen ishal

ahmetgk65a

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşumda bitmeyen bir ishal problemi var. 3 farklı veterinere götürmeme rağmen bir çözüm bulamadım. 2 hafta suyunu sarıya boyayan bir ilaç kullandırttılar. Yanında da vitamin verdiler ancak hiçbir etkisi olmuyor. En kaliteli yemleri kullanıp temizliğini sürekli yapıyorum. 2-3 ay böyle devam etti. Dışkısı su gibi ve arada yeşil dışkı gözüküyor. Herhangi bir performans kaybı görmedim kuşta eskisi gibi gayet hareketliydi. Ancak bugün kusmaya başladı ve gözünü kapatıp dinleniyor. Ne yapmam gerekir ? Dosyaları kaliteli çektiğim için yükleyemedim ondan link olarak bırakıyorum.

Resim 1
Resim 2

Şuan kanadı yarı açık gözleri kapalı bekliyor tünekte. İşe yaramasa bile yeniden veterinere götüreceğim.

Herhangi bir koku yok. Şuan kanatları yarı açık ileri geri yalpalayarak tünekte duruyor. Çok fazla su içiyor. Gözleri de çoğunlukla kapalı. Arada ileri geri kafasını sallıyor.

Ek olarak yem yemiyor sayılır. Sadece elimle 1-2 yem verebiliyorum. Kendisi istese bile yemlikten 1-2 taneden fazla yemiyor. Yedikten sonra kusuyor.

Geri