Karadeniz Pet

Bu çifti ayirmali miyim?

knnbks

Meraklı Üye
3,5-4 aylik 1 cift kusum var. Erkek surekli kur yapiyor ama disi kus hemen gagaliyor. Ozellikle ben yanlarindayken disi kus daha hircin oluyo. Erkek kus bana alişik kus benimle ilgilenmeye kalktiginda hemen yanina gelip gagaliyor. Yem yencekse once disi yiyor su icilcekse once disi iciyor. Cifthane kafesin icinde bazen kose bucak kovaliyor erkek kusu. Acaba kuslar ciftlesmeye hazir hale geldiginde bu durum degisir mi yoksa disi kusu degistirmeli miyim? 2 aydir falan birlikteler ama son 1 haftadir durum bu.

Dişi erkeği kıskanıyor değiştirsenizde bir şey değişeceğini çok düşünmüyorum ilginizi daha azaltmalısınız yok ben erkekle oynamak istiyorum diyorsanız ayrı kafeslerde 3 4 ay beslemelisiniz

3,5-4 aylik 1 cift kusum var. Erkek surekli kur yapiyor ama disi kus hemen gagaliyor. Ozellikle ben yanlarindayken disi kus daha hircin oluyo. Erkek kus bana alişik kus benimle ilgilenmeye kalktiginda hemen yanina gelip gagaliyor. Yem yencekse once disi yiyor su icilcekse once disi iciyor. Cifthane kafesin icinde bazen kose bucak kovaliyor erkek kusu. Acaba kuslar ciftlesmeye hazir hale geldiginde bu durum degisir mi yoksa disi kusu degistirmeli miyim? 2 aydir falan birlikteler ama son 1 haftadir durum bu.
benim de vardı safkan mavi dişi aynı şeyleri yapıyordu en son daldan da atmaya başladı zaten erkek soğumuştu yanaşmıyordu bende yollamak zorunda kaldım erkeğin baskınlığını sağlayacağı 1 dişi şart benim görüşüm değiştirin

Henüz küçükler zaten. Tavsiyem kafes içinde iki suluk iki yemlik olsun. Su ve yem tartışması yaşanmaz. Ben bu şekilde yapıyorum.

Cifthane kafes kullaniyorum siz soyledikten sonra ayirmayi denedim orada bile baya bi ciyakladi disi, bende disiyi kuşcuma verdim. Erkek kus kucuk ama kizismis gibi davraniyo hep kur yapiyor muhatap oldugu diside hazir olmadigi icin bunaliyo ilgiden anladigim kadariyla. Simdi yavru disi alsam ayni olay tekrarlancak muhtemelen. Buyuk disi alsam 6 aylik falan nasil olur sizce bu sefer daha cok ezilmesin asabilesti o da zaten. Bu olmazsa 1-2 ay tek bakicam mecbur. Bana aliskin kus zaten ama elime hic almadim bu kusu bu zamana kadar parmagima kondu hep bugun resmen parcaladi yedi elimi :)

6 aylık dişi bir kuş alabilirsin madem verdin kendi dişini

Geri