Karadeniz Pet

Bu kuşlar Jumbo mu, vasıflı mı?

Byrm26

Yeni Üye
Slm arkadaşlar bu kuşlar Jumbo mu?
Ben bu çifti 200 TL aldım fiyatı uygunmu
Kuşlar nasıl sağlıklı mı ve kaç yaşındalar
Jumboların bakımı çek ve yerli kuşlara göre daha mı zor ekstra bir bakım mı gerektiriyor
Jumbo ırkından yavru almak çok mu zor (aynı ortamda 4 çift çek muhabbet kuşum var)
Bu kuşlardan yavru alabilirmiyim ve yavru alabilmem için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
FB_IMG_1501311089631.jpg
FB_IMG_1501249637314.jpg
FB_IMG_1501249774067.jpg

Kuşlar jumbo kırığına benziyor. Ayrıca ayağındaki bileziklerde yıl yazar renklerinden anladığım kadarıyla 2016 yılına ait bilezikler var sanki. Yani 1 yaş civarında olabilirler. Normal mubabet kuşlarından farklı bi bakıma gerek yok. Temiz su, taze yem olayını dikkat ettin mi sıkıntı olmaz. Haftada 1 kere sularına 1-2 damla elma sirkesini koyabilirsin. Yaz ayında olduğumuzdan haftada 1 kere yumurta maması verebilirsin. Havuç ve dal darı yaz aylarında kuşlara verebilirsin. Uygun fiyata almışsın 2 kuş için 200TL normal. Yavru almak içinde biraz sabır lazım. Kafese bir yuvalık tak. Ondan sonrası kuşlarda artık =)

Jumbo kırığına benziyor.Kuşlarda ortalama 1 veya 2 yaşındalar.Jumboların ekstra bir bakıma ihtiyacı yok.

Eyvallah sağolun ben bunları Jumbo olarak almıştım jumbu kırığı da 200 TL eder mi

Dişi jumbo kırığı ama erkeğin uzaktan yakından alakası yok değer olarak 150-200 tl normal bu tür çiftler için

Kuş piyasası diğer illerde nasıl bilmiyorum ama burada(Çanakkale) yerli normal kuşun fiyatı ₺80 den başlıyor çok yüksek yavruysa ya da çok güzel renkleri varsa ₺100 dedikleri de oluyor

fiyat bence bu kuşlar için baya uygun , dişi jumbo kırığı , erkekte kırık ama dişi kadar vasıflı değil