Bu kuşun bacağı kırıkmı yoksa çarpık bacakmı?

kayıbeyi1453

Süper Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane

@Limonikf arkadaşımız kuşun videolarını atmış özelden. Bende buraya atmak istedim videoları sizde bir bakın diye. Bu kuşun ayağının kırık olduğunu düşünmüştük ama ilk videoda bacak baya hareketli güç var gibi acaba kırık yokta sadece çarpık bacakmı? İstanbulveti önermiştik arkadaşa ama randevu alamamış kuşta böyle kaldı haliyle. Eğer istanbulda başka bildiğiniz veteriner varsa önerebilirmisiniz. Birde kuşun ayağı sadece çarpık bacaksa geç kalınmadan kelepçe taksın diyorum ben, sizce kırıkmı yoksa çarpık bacakmı?

@Levent ACAR @Ahmet ASLAN @ADRIAN

Recai

Bilgili Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Bence kırık. Ama röntgen çekildiğinde daha net belli olur. Ahmet abi ile levent abi baktıklarında net bir şey söylerler

ADRIAN

Moderatör
Yönetici
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P., Akvaryum
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Bilgili Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Herhangi bir düşme VS oldumu çünkü yuva içinde kırık olması bana oldukça abes geldi ama çarpık bacaklılıktada kavrama olur yani parmaklarda his olur bir tezatlık var

ADRIAN

Moderatör
Yönetici
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P., Akvaryum
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Herhangi bir düşme VS oldumu çünkü yuva içinde kırık olması bana oldukça abes geldi ama çarpık bacaklılıktada kavrama olur yani parmaklarda his olur bir tezatlık var
Parmağın hissiz oluşu bana da tuhaf geldi normalde kavrayabilmesi lazım, anaçların yuvalık içerisinde ani hareketlerinden dolayı da kırık olabilir en sağlıklısı röntgen çekilmesi olacak sanırım.

Limonikf

Yeni Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Hayır olmadı ne olduysa yuvalıkta olmuş veterinere götürdüğüm röntgen çekmemiştir kırık düzelmez demişti Floryadakine de randevu alamadığım için böyle kaldı artık düzelmez sanırım geç kalındıysa neredeyse 1 hafta oldu çünkü

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Bilgili Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
O zaman bence kırdıktan ziyade kalça çıkıklığı oldu yani bastılar anne baba ayağa o da çekince öyle oldu evet denildiği gibi röntgen en doğru sonucu verecek sanırım geçmiş olsun