Karadeniz Pet

Bu kuş nasıl düzelir

Bu ürün suda çözülmüyor benim size tavsiye ettiğim ürün hem suda hem mama da kullanılır. Aldınız bu ürünü yemine- kumuna- mamasına karıştırarak verebilirsiniz. Piyasanın en alt sınıf probiyotikidir. Haftada 1 kere yem ine ve mama verdiniz de her mama ya katabilirsiniz. 100gr a 1gr ölçüsüdür.
Açıklamalarında hem mamaya hemde 1litre suya 5gr olarak ilave edilebilir diyor?
Sizce bu ürünü iptal mi edeyim yoksa alayım mı?Şuan diğer dediğiniz ürünü alamam?

Bu ürün suda çözülmüyor benim size tavsiye ettiğim ürün hem suda hem mama da kullanılır. Aldınız bu ürünü yemine- kumuna- mamasına karıştırarak verebilirsiniz. Piyasanın en alt sınıf probiyotikidir. Haftada 1 kere yem ine ve mama verdiniz de her mama ya katabilirsiniz. 100gr a 1gr ölçüsüdür.

Abi aynısı ben de var. Suda çözülüyor yazıyor kullanımın da.

Abi aynısı ben de var. Suda çözülüyor yazıyor kullanımın da.
Ürünün sayfasında da öyle yazıyor, Kahraman hocam öyle diyince bende tereddüt ettim. Alsam mı iptal mi ettirsem diye.Gerçi birisi 12 diğeri 17tl çok bir fark yok, dolayısıyla çokta bir verim kaybı olmaması lazım. Ya önce bunu alırım bitince daha iyisi alırım artık bilemiyorum.Sen 100ml suyuna ne kadar ilave ediyorsun hocam?

Ürünün sayfasında da öyle yazıyor, Kahraman hocam öyle diyince bende tereddüt ettim. Alsam mı iptal mi ettirsem diye.Gerçi birisi 12 diğeri 17tl çok bir fark yok, dolayısıyla çokta bir verim kaybı olmaması lazım. Ya önce bunu alırım bitince daha iyisi alırım artık bilemiyorum.Sen 100ml suyuna ne kadar ilave ediyorsun hocam?

Ben bir suluğa çay kaşığının ucu kadar koyuyorum. Mercimek tanesi kadar.

suda çözülmüyor!!! her 2 probiyotik i kullanmış birisi olarak söylüyorum diazym karıştırırsınız suya 1 dk sonra bakarsınız hepsi dibine çökmüş sadece kreç suyu gibi bulanık kalır su ama entrobac gibi kaliteli probiyotik kullandınızda bildiniz organik yoğurtun yüzeyinde olan suyun kıvamını alır. Birisi Mercedes Birisi Anadol :) iptal etme şansın varsa et zaten tek kuşunuz var 5-10tl fazla verin 1 yıl kullanacanız ürün kalitelisi olsun

suda çözülmüyor!!! her 2 probiyotik i kullanmış birisi olarak söylüyorum diazym karıştırırsınız suya 1 dk sonra bakarsınız hepsi dibine çökmüş sadece kreç suyu gibi bulanık kalır su ama entrobac gibi kaliteli probiyotik kullandınızda bildiniz organik yoğurtun yüzeyinde olan suyun kıvamını alır. Birisi Mercedes Birisi Anadol :) iptal etme şansın varsa et zaten tek kuşunuz var 5-10tl fazla verin 1 yıl kullanacanız ürün kalitelisi olsun

Gaza geldim Kahraman abi atıcam kutuyu camdan :D

Hocam Eski Diazym'ler suda çözünmüyordu ama yeni formları çözünüyor. Ben de kullanıyorum.

Hocam Eski Diazym'ler suda çözünmüyordu ama yeni formları çözünüyor. Ben de kullanıyorum.
Selçuk hocam eyer farklı bir probiyotik olarak üst sınıflardan entrobac tarzı ürün kullandı iseniz aradaki bariz farkı bilmemek imkansız. Dedim gibi ikiside probiyotik fakat birisi kreç gibi dibe çöker birisi organik yoğurt suyu kıvamını alır 24 saat özelliğini korur. Bu konu tartışması için en iyisi ufak bi çay bardanda her 2 üründende suda hazırlayıp görsel olarak gösteriyim konu kapansın kullanmayanlar görmüş olur :) İlk yapıldı hali 12 saat sonrali hali ve 24 saat sonraki hali olarak :) zaten kategori farkı fiyat a da yansıyor tek kuşu olan için 3-5tl fazla vermek önemli olacanı sanmıyorum yıllık yetecek bir ürün sonuçta .
Entrobac 500 gr 130tl https://www.hobipet.com.tr/urun/rohnfried-entrobac-probiyotik-takviyesi-500gr
Diayzm 1kg 60 tl https://www.hobipet.com.tr/urun/tarimsan-diazyme-256-probiyotik-ve-multienzim-takviyesi-1kg

Selçuk hocam eyer farklı bir probiyotik olarak üst sınıflardan entrobac tarzı ürün kullandı iseniz aradaki bariz farkı bilmemek imkansız. Dedim gibi ikiside probiyotik fakat birisi kreç gibi dibe çöker birisi organik yoğurt suyu kıvamını alır 24 saat özelliğini korur. Bu konu tartışması için en iyisi ufak bi çay bardanda her 2 üründende suda hazırlayıp görsel olarak gösteriyim konu kapansın kullanmayanlar görmüş olur :) İlk yapıldı hali 12 saat sonrali hali ve 24 saat sonraki hali olarak :) zaten kategori farkı fiyat a da yansıyor tek kuşu olan için 3-5tl fazla vermek önemli olacanı sanmıyorum yıllık yetecek bir ürün sonuçta .
Entrobac 500 gr 130tl https://www.hobipet.com.tr/urun/rohnfried-entrobac-probiyotik-takviyesi-500gr
Diayzm 1kg 60 tl https://www.hobipet.com.tr/urun/tarimsan-diazyme-256-probiyotik-ve-multienzim-takviyesi-1kg

Öncelikle şunu beliteyim. Konu çok da önemli değil isteyen istediği ürünü kullanır. Ve ben Di-a-zyme'nin kalite olarak bulunmayan hint kumaşı olduğu iddiasında da değilim. Ancak ;
Kahraman beyin bahsettiği suda çözünmeyen dibe çöken Di-a-zym'den daha önceleri ben de kullanmıştım onlar sadece mamaya katılmak için tasarlanmıştı ve bana da kullanış açısından pratik gelmediğinden kullanmayı bırakmıştım. Yeni diazyme'ler sanırım birkaç ay önce piyasaya sürüldü. O formu suda çözünecek şekilde tasarlanmış.ve pratik hale gelmiş. Aynen yoğurt suyu kıvamına geliyor. Ben de video çekebilirim Kayraman hocam :D

Tabiki Önerdiğiniz ürün daha iyi olabilir. Ona birşey diyemiyorum. Ama her pahalı ürün mutlaka diğerinden daha iyi olacak diye bir kaide de yoktur. Şuan diazyme kullanıyorum ve olumsuz bir tarafını görmedim. Kuşlarımda Dışkı kıvamı düzgün , dışkıdaki kötü kokuyu ( Amonyak kokusunu ) engelliyor. Kuşların kondisyonu gayet iyi. Ve muhtemelen hastalığa karşı direnç sağlıyordur ondan emin olabilmek için labavatur testi falan gerekir. Entrabac , farklı olarak gözle görülür mucizevi etkiler yapıyor mu onu bilemeyecem çünkü kullanmadım.

Ayrıca arada 4 katdan daha fazla fiyat farkı var. Entrabac Bu fiyat farkına değecek kadar farklı mı açıkçası bilmiyorum. Ama Diazyme 1 kilo 60 TL olduğu halde Entrobac 1 kilo 260 Tl. Bu kriz günlerinde önemli bir fark bence :D Sadece benim kanattimi söylüyorum. Arada mucizevi veya aradaki fiyat farkına değecek kadar fark olduğunu sanmıyorum. Entrabac ithal bir ürün dolayısıyla fiyata nakliye masraflarıı vs farknı yansıtıyorlar. Diazyme ise türkiyede üretiliyor diye biliyorum. ( Yanılıyor olabilirim. )

Geri