Karadeniz Pet

Bu kuşlar neden çiftleşmiyor

Orhan4422

Yeni Üye
20170425_211732.jpg

Bunları 2 ay önce çift olarak aldım yumurta maması verdim yemediler nijer tohumu verdim yemediler bi türlü ciftlesmiyolar bi öneriniz varsa yazarsanız sevinirim

UTANIYORLARDIR BELKİ :) bende forumda yeniyim yardımcı olmak isterim ama anlayamıyorum

Sabır herşeyin en büyük ilacıdır. Beklemekten başka bişeyin yok. Resimde görmediğim bi kaç şeyi paylaşmak istiyorum. Kalamalar Kemiği gaga taşı mineral taşı göremiyorum varda mı yok. yoksa hiçbiri kafese takılı değilmi bunlar çiftleşmede etkili rol oynadığı için belirtmek istedim. Ayrıca kafesteki tünek sayısı fazla plastik tüneği çıkartıp tahta tünekleri yuvalık seviyesine indirmeniz daha etkili olur. Bana kalırsa 1 tane tünek olsa daha iyi ve o salıncağı çıkartmalısın. Sonrası sabır işi. @Orhan4422

Sabır herşeyin en büyük ilacıdır. Beklemekten başka bişeyin yok. Resimde görmediğim bi kaç şeyi paylaşmak istiyorum. Kalamalar Kemiği gaga taşı mineral taşı göremiyorum varda mı yok. yoksa hiçbiri kafese takılı değilmi bunlar çiftleşmede etkili rol oynadığı için belirtmek istedim. Ayrıca kafesteki tünek sayısı fazla plastik tüneği çıkartıp tahta tünekleri yuvalık seviyesine indirmeniz daha etkili olur. Bana kalırsa 1 tane tünek olsa daha iyi ve o salıncağı çıkartmalısın. Sonrası sabır işi. @Orhan4422
Kalamar kemigi gaga taşı mineral taşı hepsi farkli mı

Evet. Ayrıca yumurta mamasını hafta da 2 kez vermelisin tarif istersen forumda birçok arkadaşın işe yarayan tarifleri ve önerileri var incelemende fayda var

Bence kalamar kemiği ve mineral blok takın 4 tl civari gaga taşı daha ucuzdur fakat doğal değildir.
bide haftada 1 kere dal darı verin oda 8 tl civari size 1 ay gider.
son olarak kuş taşı koymalısınız kuşlarda sindirim problemi olmasın. oda en fazla 10 tldir.
tüneklere gelirsek karşılıklı 2 tane tahta tünek birisi birazdaha yukarda olursa kuşların hareket alanı kısalmaz kafesten salmadığınız zamanlarda iki tünek arası zıplayabilirler.

Kuş zıplamayla olmaz kanat çırpmalı.tek tünek yeter bu tip kafeslere yuvaya doğru uzun.

Ayrıyetten kuşların uyumak istiyor ama lamba yanıyor orda. Güneşle uyanıp güneş batınca uyumaları lazım.kafesini tamamen boşalt.1 tane akılli yemlik tak.takacak yerin yoksa tellerdwn kes ben öyle yapıyorum.kalamardı gaga taşıydı onları söylemişler zaten.tek tüneği bir ucu yuva deliğine gelecek şekilde uzat yeter.yem ve su kumu aynı hizala ufak bi tünekte oraya takarsın.ama uzun tünekten aşağıda olsun.kuşları yaşam mahalinizden alıp başka sakin bi odaya koy.gündüzleri biraz müzik aç dinlesinler.çokta rahatsız etme çok yere yakın koyma.haftada 2 gün mama ver yemeselerde ver alışırlar.gerisi sabır.

Ayrıyetten kuşların uyumak istiyor ama lamba yanıyor orda. Güneşle uyanıp güneş batınca uyumaları lazım.kafesini tamamen boşalt.1 tane akılli yemlik tak.takacak yerin yoksa tellerdwn kes ben öyle yapıyorum.kalamardı gaga taşıydı onları söylemişler zaten.tek tüneği bir ucu yuva deliğine gelecek şekilde uzat yeter.yem ve su kumu aynı hizala ufak bi tünekte oraya takarsın.ama uzun tünekten aşağıda olsun.kuşları yaşam mahalinizden alıp başka sakin bi odaya koy.gündüzleri biraz müzik aç dinlesinler.çokta rahatsız etme çok yere yakın koyma.haftada 2 gün mama ver yemeselerde ver alışırlar.gerisi sabır.
Teşekkür ederim önerilerinizi uygulucam

Yumurtayı haşlıyorum sonra rendeliyorum bide havuc rendeliyorum bu kadar :)

Hazır satılan toz mamalar var.cafcaflı ambalajlılardan değil.ama güzel ucuz markalar var 1 sene gider sana 1 kaşıkta ondan koyman lazım.15 tl filan.onuda almıyorsan.bebe bisküvisi yada petibör al ucuz .ez toz hale getir kat karıştır.yerler.tarifler var internette ytubedende bulabilirsin.çeyrek çay kaşıgıda keçiboynuzu tozu atsan daha iyi olur aktarda var oda ucuz.iştahlarını cezbet vermeyede devam et yerler.2 kuş zaten çokta yemez yani.alışıp yerler.

Sana bir mama tarifi vereyim istersen bunu dene yanlız biraz maliyetli olacak ama kesin çözümünü alacaksın sana %1000 garanti veriyorum.

1 Yemek kaşığı İrmik
1 Yemek kaşığı Mısır Unu
6 Adet Bebe Bisküvisi toz haline kadar ezmelisin
1 adet Haşlanmış yumurta (Çift Başına 1 adet)
Yarım havuç rendelenmiş ve suyu sıkılmış
4 veya 5 dal maydanoz(Sapları ile ince ince kesilmiş olmalı)
4 veya 5 dal Nane (Sapları ile ince ince kesilmiş olmalı)
4 veya 5 dal Dereotu (Sapları ile ince ince kesilmiş olmalı)
1 adet kırmızı biber ince ince kesilmiş olmalı)
1 adet sivri biber ince ince kesilmiş olmalı)
1 Yemek Kaşığı hazır mama
1 Yemek Kaşığı Nijer
6 adet Etimek ekmek ufalanmış olmalı

Bunların hepsini karıştır ve 1 yemek kaşığı mamalıklarına koyup ver nasıl yiyeceklerdir. Ayrıca yumurta eklemeden önce saklama kabında sakla kuşlarına vermek istediğinde yumurta ile karıştırıp verebilirsin. Benden sana tavsiye mutlaka yap/YAPIN

Yumurta mamasını hazır mı alıyorsun yoksa kendin mi yapıyorsun?? Kendin yapıyorsan nasıl yaptığını anlatırmısın yanlış bişey yapıyorsan da düzeltmek isterim.
Hazır satılan toz mamalar var.cafcaflı ambalajlılardan değil.ama güzel ucuz markalar var 1 sene gider sana 1 kaşıkta ondan koyman lazım.15 tl filan.onuda almıyorsan.bebe bisküvisi yada petibör al ucuz .ez toz hale getir kat karıştır.yerler.tarifler var internette ytubedende bulabilirsin.çeyrek çay kaşıgıda keçiboynuzu tozu atsan daha iyi olur aktarda var oda ucuz.iştahlarını cezbet vermeyede devam et yerler.2 kuş zaten çokta yemez yani.alışıp yerler.
ilk basta evde yumurta maması yaptım verdim yemediler hazır aldım yine yemediler :)

Sana bir mama tarifi vereyim istersen bunu dene yanlız biraz maliyetli olacak ama kesin çözümünü alacaksın sana %1000 garanti veriyorum.

1 Yemek kaşığı İrmik
1 Yemek kaşığı Mısır Unu
6 Adet Bebe Bisküvisi toz haline kadar ezmelisin
1 adet Haşlanmış yumurta (Çift Başına 1 adet)
Yarım havuç rendelenmiş ve suyu sıkılmış
4 veya 5 dal maydanoz(Sapları ile ince ince kesilmiş olmalı)
4 veya 5 dal Nane (Sapları ile ince ince kesilmiş olmalı)
4 veya 5 dal Dereotu (Sapları ile ince ince kesilmiş olmalı)
1 adet kırmızı biber ince ince kesilmiş olmalı)
1 adet sivri biber ince ince kesilmiş olmalı)
1 Yemek Kaşığı hazır mama
1 Yemek Kaşığı Nijer
6 adet Etimek ekmek ufalanmış olmalı

Bunların hepsini karıştır ve 1 yemek kaşığı mamalıklarına koyup ver nasıl yiyeceklerdir. Ayrıca yumurta eklemeden önce saklama kabında sakla kuşlarına vermek istediğinde yumurta ile karıştırıp verebilirsin. Benden sana tavsiye mutlaka yap/YAPIN
Bunu ben bile yerim :)
ilginden dolayı çok teşekkür ederim hemen hazirlamaya basliorum çok saol

Bunu ben bile yerim :)
ilginden dolayı çok teşekkür ederim hemen hazirlamaya basliorum çok saol
@Orhan4422 :D Ayrıca mamayı da sabah ver akşam al önlerinden. Yazdıklarımı okuyunca şurayı düzeltmek isterim. Hazır mamayı sen kuşlarına servis edeceğin sırada yumurtaya ekleyip diğerleri ile karıştırmalısın. Kışında takviye olarak Brokoli ince ince kesip verebilirsin. Brokoliye bayılırlar.

Aldığın hazır mamayı direk verirsen yemezler.arkqdaşın tarifini yaparsan iyi.üşenirsen.1 çift kuşa 1 yumurta haşla yarım havuç rendele.rendenin küçük yeriyle.yarım çay kaşığı nijer koy. 1 yemek kaşığıda aldığın hazır mamadan koy. Ver yesinler.diğer söylenenleride katarsan iyi olur katamam dersen en sade hali bu yani.bunu yerler.çeyrek cay kaşıylada keçi boynuzu tozu koydunmuydu tmmdır. Ben yapıyorum kokusundan benim bile canım cekiyor : )

Geri