Karadeniz Pet

bugün aldığım muhabbet kuşu hasta mı?

ebruu

Yeni Üye
merhaba. bugün petten yavru muhabbet kuşu aldım? oldukça sakin ısırmıyor elimi kafese soktuğumda telaşlanmıyor uysallığından mıdır yoksa hasta olabilir mi? bir de tüyleri kabarık ve kuyruğu hafif titriyor? yem yemesinde sıkıntı yok. yavru ve yeni geldiği için olabilir mi yoksa hasta mı? öyleylse ne yapabilirim? yem haşlanmış patates suyunun içine mayadan probiyotik koydum. ilk defa kuş bakıyorum o yüzden bir problem var mı anlayamıyorum yardım ederseniz çok sevinirim

merhaba. bugün petten yavru muhabbet kuşu aldım? oldukça sakin ısırmıyor elimi kafese soktuğumda telaşlanmıyor uysallığından mıdır yoksa hasta olabilir mi? bir de tüyleri kabarık ve kuyruğu hafif titriyor? yem yemesinde sıkıntı yok. yavru ve yeni geldiği için olabilir mi yoksa hasta mı? öyleylse ne yapabilirim? yem haşlanmış patates suyunun içine mayadan probiyotik koydum. ilk defa kuş bakıyorum o yüzden bir problem var mı anlayamıyorum yardım ederseniz çok sevinirim
Muhtemelen eve yeni geldiği için olabilir.Kuşu eve kafeste korunaksiz getirdiyseniz dışarda soğuk almış olabilir.İshal olması durumunda probiyotik kullanmanız gerekli.Eger ishal değil ve yine de tüyleri kabarık bir şekilde bekliyorsa da vitamin takviyesi önemli suyuna vitamin katın.Probiyotikle vitamini aynı anda vermeyin.Erkek mi kuşunuz?

Muhtemelen eve yeni geldiği için olabilir.Kuşu eve kafeste korunaksiz getirdiyseniz dışarda soğuk almış olabilir.İshal olması durumunda probiyotik kullanmanız gerekli.Eger ishal değil ve yine de tüyleri kabarık bir şekilde bekliyorsa da vitamin takviyesi önemli suyuna vitamin katın.Probiyotikle vitamini aynı anda vermeyin.Erkek mi kuşunuz?Sizden korkmaması büyük ihtimalle mizacından kaynaklıdır bu çok iyi bir şey uzun ömürler dilerim:).

Muhtemelen eve yeni geldiği için olabilir.Kuşu eve kafeste korunaksiz getirdiyseniz dışarda soğuk almış olabilir.İshal olması durumunda probiyotik kullanmanız gerekli.Eger ishal değil ve yine de tüyleri kabarık bir şekilde bekliyorsa da vitamin takviyesi önemli suyuna vitamin katın.Probiyotikle vitamini aynı anda vermeyin.Erkek mi kuşunuz?

Ekli dosyalar

• A34517C5-08D8-43F4-872F-B7EE74907B6B.jpeg
    A34517C5-08D8-43F4-872F-B7EE74907B6B.jpeg
    890.9 KB · Görüntüleme: 24
  • 5AA98E59-93AD-4961-8A60-C91CC771C35F.jpeg
    5AA98E59-93AD-4961-8A60-C91CC771C35F.jpeg
    983.6 KB · Görüntüleme: 27
hocam kuş ve dışkısının fotoğrafını attım? dediklerinizi yaparsam bir sorun olmaz değil mi? bir de probiyotiği veterinerden mi almalıyım. çok teşekkür ederim

dışkı ve kuşun fotoğrafı hocam.

Ekli dosyalar

• A52CF499-6B1F-4FE2-94F4-E9B6478E7F95.jpeg
    A52CF499-6B1F-4FE2-94F4-E9B6478E7F95.jpeg
    983.6 KB · Görüntüleme: 20
hocam kuş ve dışkısının fotoğrafını attım? dediklerinizi yaparsam bir sorun olmaz değil mi? bir de probiyotiği veterinerden mi almalıyım. çok teşekkür ederim
Probiyotigi veterinerden de alabilirsin kuşçularda veya petshoplarda da kaliteli olmak kaydıyla alabilirsin

dışkı ve kuşun fotoğrafı hocam.
Dışkısı bence gayet normal vitamin takviyesi yapın ortama alışınca düzelecektir çekingen hali.Bir de haftada iki kere tam dolu suluga iki damla sirke damlatabilirsin ki sindirim enfeksiyonlarını engelleyebilesin.Cok güzel bı kuş maşallah uzun ömürler dilerim:)

Dışkısı bence gayet normal vitamin takviyesi yapın ortama alışınca düzelecektir çekingen hali.Bir de haftada iki kere tam dolu suluga iki damla sirke damlatabilirsin ki sindirim enfeksiyonlarını engelleyebilesin.Cok güzel bı kuş maşallah uzun ömürler dilerim:)
çok teşekkür ederim

Kuşun dışkısında her hangi bir şey yok, aspur alabilirsiniz yem ile karışık verirseniz daha iyi olur probiyotik olarak etrobac kullanmanızı tavsiye ederim.

Geri