Karadeniz Pet

Çarpık bacak

onez55

Yeni Üye
BBC21540-3F7A-46A3-AF05-AA2738DE2FA8.jpeg
Merhaba dün bir arkadaşımdan kuş sahiplendim. Fakat sol bacağında çarpık bacak var. Tahminimce kuşum 1 aylik gibi. Suan bu yazıyı gecenin 3ünde yaziyorum. O kadar moralim bozuk ki. Bu bacağı düzeltme şanşım olur mu ? Sadece elimde uyuyor kafeste uyuyamiyor. Ayakta durunca sol ayağı yukarı doğru duruyor. Lütfen yardimci olun. Bu halini gördükçe içim kan ağlıyor

Çift kuş hiç beslemedim. Ve bu şekilde başıma hiç gelmedi. Sadece sağdan soldan duyduğum bilgilerle size yazacağım. Bebekken çarpık bacak olduğu anlasiliyormus ve bebekken bacaklara kelepçe takiliyormus ve bu tarz durumları engelliyormuş. Sizin kuşunuz 1 aylikmış geç kalındı mi kelepçe için bilemedim 😕 Bunu anca üreticiler ve bu konuda bilgisi olanlar yorumda bulunur. Umarım geç kalinmamiştir ,😕

Ekli dosyayı görüntüle 63918Merhaba dün bir arkadaşımdan kuş sahiplendim. Fakat sol bacağında çarpık bacak var. Tahminimce kuşum 1 aylik gibi. Suan bu yazıyı gecenin 3ünde yaziyorum. O kadar moralim bozuk ki. Bu bacağı düzeltme şanşım olur mu ? Sadece elimde uyuyor kafeste uyuyamiyor. Ayakta durunca sol ayağı yukarı doğru duruyor. Lütfen yardimci olun. Bu halini gördükçe içim kan ağlıyor
Merhabalar,

Kuş daha küçükken haberimiz olsaydı kesin çözerdik, şimdi umarım çözebiliriz. Bende sokaktaki kuşlar için buğday almaya gittim. Orada küçük bir kuş dikkatimi çekti. Tele yapışmış bana bakıyordu. Fotoğrafı aşağıya koyacağım. Oranın sahibi, ''kafasını koparacağım onun, sakat kuş kimse almıyor'' tarzı birşeyler dedi hatta direkt böyle dedi. Oradan parayla alıp hemen veterinere götürdüm. Şu an 1.5 yaşında maşallahı var sağlıklı sayılır. Ayağı normal kuşlar gibi değil ama hayatta ve yemini suyunu kendi yiyip içiyor. Benim uyguladığım yöntemleri yazayım, umarım işe yarar ve umarım sıkılmadan üşenmeden ilgilenirsiniz.

Kadınların makyaj yaparken kullandığı süngerlerden aldım. Kalp şeklinde ve renk renk oluyor. Biraz tok bir yapısı var. Süngeri 2 yerden deldik. Normal bir kuşun ayakları hizasında. Daha sonra kuşun ayaklarını oradan geçirdik. Bu aşama çok dikkat gerektiriyor ve tek başınıza yapamassınız. İlk önce 1 ay bu şekilde durdu ve hergün kalsiyum verdim ağzından 1 damla. Eğer ayaklarını çıkarırsa, süngeri tersten bantlayın ayak parmaklarını kapsayacak şekilde. Benim kuşum toplamda 2 ay kadar bu şekilde durdu. Ben kuşu geç aldığım için çok fazla işe yaramadı, bir ayağı tamamen çarpık diğer ayağı biraz daha iyi. Yemini ve suyunu yiyebilecek konuma koyun sünger ile zıplaya zıplaya gidecek. Bunları bir deneyin 2 hafta kadar. Ama yem yiyip su içtiğinden emin olun. Gerekirse elle besleme yapın. Kafese daldarı koyun muhakkak. İmkanınız varsa kanatlılardan anlayan veteriner hekime gidin. İlk olarak bunları yapın, daha sonra duruma göre hareket ederiz ve kafes seçimi çok önemli. Direkt bu kuşa uygun kafesler olmuyor o yüzden biraz uğraşmak gerekebiliyor.

Ekli dosyalar

• umutt.jpeg
    umutt.jpeg
    139.5 KB · Görüntüleme: 17
Merhabalar,

Kuş daha küçükken haberimiz olsaydı kesin çözerdik, şimdi umarım çözebiliriz. Bende sokaktaki kuşlar için buğday almaya gittim. Orada küçük bir kuş dikkatimi çekti. Tele yapışmış bana bakıyordu. Fotoğrafı aşağıya koyacağım. Oranın sahibi, ''kafasını koparacağım onun, sakat kuş kimse almıyor'' tarzı birşeyler dedi hatta direkt böyle dedi. Oradan parayla alıp hemen veterinere götürdüm. Şu an 1.5 yaşında maşallahı var sağlıklı sayılır. Ayağı normal kuşlar gibi değil ama hayatta ve yemini suyunu kendi yiyip içiyor. Benim uyguladığım yöntemleri yazayım, umarım işe yarar ve umarım sıkılmadan üşenmeden ilgilenirsiniz.

Kadınların makyaj yaparken kullandığı süngerlerden aldım. Kalp şeklinde ve renk renk oluyor. Biraz tok bir yapısı var. Süngeri 2 yerden deldik. Normal bir kuşun ayakları hizasında. Daha sonra kuşun ayaklarını oradan geçirdik. Bu aşama çok dikkat gerektiriyor ve tek başınıza yapamassınız. İlk önce 1 ay bu şekilde durdu ve hergün kalsiyum verdim ağzından 1 damla. Eğer ayaklarını çıkarırsa, süngeri tersten bantlayın ayak parmaklarını kapsayacak şekilde. Benim kuşum toplamda 2 ay kadar bu şekilde durdu. Ben kuşu geç aldığım için çok fazla işe yaramadı, bir ayağı tamamen çarpık diğer ayağı biraz daha iyi. Yemini ve suyunu yiyebilecek konuma koyun sünger ile zıplaya zıplaya gidecek. Bunları bir deneyin 2 hafta kadar. Ama yem yiyip su içtiğinden emin olun. Gerekirse elle besleme yapın. Kafese daldarı koyun muhakkak. İmkanınız varsa kanatlılardan anlayan veteriner hekime gidin. İlk olarak bunları yapın, daha sonra duruma göre hareket ederiz ve kafes seçimi çok önemli. Direkt bu kuşa uygun kafesler olmuyor o yüzden biraz uğraşmak gerekebiliyor.
Bugun sabah tanidigim bir kus bakimi yapan bir arkadasima gittim ve kusun kizginlik doneminde oldugunu soyledi ve
Merhabalar,

bugun bir kus bakimi yapan arkadasima goturdum kusu ve kusta erime hastaligi oldugunu ve kizginlik donemlerinde oldugunu soyledi. Gogus kafesinde one cikma olmus. Erime hastaligi icin damla aldik fakat yasinin boyutuna gore o kadar kucuk olmasi cok garibime gitti. Durumunun pek iç acici oldugu soylenemez. Suanda o arkadasimda duruyor kus butun bakimlarini vs. Yapacak umarim duzelir

Muhakkak elle besleme yapmalısınız bu dönemde. Daha sonra doğru teşhisi koyup tedaviye başlamanız gerek. Ağırlık kaybı birçok hastalıktan olabilir. Damla dediğiniz tam olarak nedir? Nutribird a21 vermeniz lazım kursaktan.

Geri