Karadeniz Pet

Çiftleşme olmuyor.

Yumurta var gibi duruyor kardeşim.
Hocam selamlar. Birkac gündür evde yoktum ciftlestiklerinden beri 15 gün oldu bugün kontrol ettim yumurta yok. Arada böyle darlıyorum siz de kusura bakmayın.
c0a2c26799b5b804bc7f15350d1e0efa.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kanatları düşer popo şişer diski büyük olur bunlar varsa yumurta vardır kardeşim

Kanatları düşer popo şişer diski büyük olur bunlar varsa yumurta vardır kardeşim
Gökhan bey neler olacağını biliyorum tüm emareleri gösteriyordu zaten. Bugün temizlerken devasa bir dışkı da gördüm. Fakat henüz bir gelişme yok.

arkadaşlar konuyu yanlış açmış olabilirim bu kuş dişi kaç yaş veya aylık 13 aylık erkege uygunmu yorumlarınız nedir
erkekle kafalarını kaşıyorlar agızlarına yem sanırım veriyorlar bazende tersliyorlar birbirlerini gagalarını degdirıyorlar kafese yeni koydum 1 hafta oldu ikiside bekar hiç çocuk yapmamış erkegin dişisi ishalden öldü 3-4 degiştirmeden sonra bunu uygun bulduk dişi erkek çıktı yavru çıktı vs.en son bunu begendim bakalım ne olacak

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    485.7 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.PNG
    2.PNG
    507 KB · Görüntüleme: 18
  • 3.PNG
    3.PNG
    464.9 KB · Görüntüleme: 18
kotakot kardeşim, dişinde yumurta var şüphen olmasın. geç olsun ama güç olmasın yumurta sağsalim çıkar inşallah. Sen gözlemle, eğer yuvadan çok dışarıda duruyorsa,halsizse ve ağzını sürekli açıp kapatıyorsa yumurta sıkışmasıda olabilir bunuda unutmayasın. o zaman senin müdahelen gerekir. ama bunlar yoksa sabret

arkadaşlar konuyu yanlış açmış olabilirim bu kuş dişi kaç yaş veya aylık 13 aylık erkege uygunmu yorumlarınız nedir
erkekle kafalarını kaşıyorlar agızlarına yem sanırım veriyorlar bazende tersliyorlar birbirlerini gagalarını degdirıyorlar kafese yeni koydum 1 hafta oldu ikiside bekar hiç çocuk yapmamış erkegin dişisi ishalden öldü 3-4 degiştirmeden sonra bunu uygun bulduk dişi erkek çıktı yavru çıktı vs.en son bunu begendim bakalım ne olacak

Eşe gelebilecek bir dişi. 7 aylık gibi duruyor.

Tekrar selamlar hocam. 1 haftadır evde yoktum. Halen yumurtaya dair bir gelişme yok. Bana biraz kasiniyorlar tüy atıyorlar gibi geldi. Dişinin cere de beyaz gibi. Acaba tüydeler mı ?
kotakot kardeşim, dişinde yumurta var şüphen olmasın. geç olsun ama güç olmasın yumurta sağsalim çıkar inşallah. Sen gözlemle, eğer yuvadan çok dışarıda duruyorsa,halsizse ve ağzını sürekli açıp kapatıyorsa yumurta sıkışmasıda olabilir bunuda unutmayasın. o zaman senin müdahelen gerekir. ama bunlar yoksa sabret
f3c51c41a3abd7a49bceb40a8a6c8c57.jpg
2d0dd55c1863a63959f693169ad55ddd.jpg

Bu benim disi kusum yumurtladi eyer boyleyse hamiledir kuyrugunu hizli hizli oynatiyorsa
IMG_0531.JPG
IMG_0535.JPG

Aynen böyleydi hocam fakat sonuç alamadım. Çok mu besledim acaba biraz irileşmiş gibi geliyor
65fdd56417a76103aef13cee054b2bb2.jpg

Yumurta mamamis veriyormusun ?
Haftada 1 veya 2 kere veroyorum. 2 3 kere havuç parçası asıyorum. Az önce bi kapılarını açtım güzel uçuyorlar okadar da yağlanmamış yani. Şimdi de tüy değiştiriyor olabileceklerinden şüphe ediyorum. Devamlı tüylerini duzeltiyorlar bazı yerleri de yolunmuş gibi.

Yumurtayi bi kasenin icine kir catalla karistir sonra buzluk posetinin icine agizinida kapat koy kaynayan suyun icinde 10 dakika pisir sonra sonra kucuk havucuda en kucuk gozde rendele suyunu elinde iyice sik bicaklada iyice kucult ikisini karisdir 5 tane toz haline getirilmis cici bebeyi yumurta havuc bide 1 tatli kasigi toz halindeki cevizle karisdir ver onclerine geri kalan mamayida buz dolabina koy boyunca her gun ver 3 gunden fazla durmasin ama 3 gun sonra yenisi yaparsin insallah yavru alirsin

Merhaba,
Aylarca bekledim fakat sonuç alamadım bu aralar dışı fıstık renginde dışkı yapıyordu bugün baktım ishal olmuş hayvanları daha fazla zorlamiyim dedim yuvaligi çıkardım yapmıyorlar yumurta.
Şimdi de dışi kafesin üstünde böyle duruyor.
5e82b6d08cc9fa6da76650cfe7f5f2fa.jpg

Yumurta varmis gibi dusuyor kuyrugunu surekli hareket ettiriyormu disi??