Karadeniz Pet

Çiftleşme olmuyor.

kotakot

Yeni Üye
Merhabalar öncelikle,
Aranıza yeni katıldım. Dişi 2 yaşında erkek 1 küsür bir çiftim var. Birbirlerini seçerek çift oldular. Ve eş almaya gittiğimde ilk 10 dakikada 3 kere ciftleştiler. Şok oldum hemen erkeği de aldım eve getirdim. 3 4 gün sonra büyükçe bir yuvalık aldım taktım. İlk zamanlar tabi yuvalığa yeni ortama falan alışma durumu oldu fakat yumurta vs gelmedi. Hatta bir daha çiftleşme de göremedik. Bu hafta dişi yuvalığa girip çıkmaya başladı . Ben de haftasonu evdeydim. Baktım giriyor erkek kapıda bekliyor. Sonra cikiyor. Yem kusma öpme birbirini tarama vs var. Fakat erkek çiftleşmeyi deniyor dişi karşı çıkıyor gibi. Mama vs de veriyorum. Kafesin herşeyi tamam. Ustalara danışmak istedim sizce ne yapmalıyım. Ayırma yöntemi vs diyorlar ?
341a37ccfddb9cef355419f9a4fd8277.jpg

Ne kadar süre oldu erkeği alalı?
Ortama alıştığında kuluçka başlar diye tahmin ediyorum.
1 ay oldu erkeği alalı. 2 kere saldım kafesi temizlerken eve alıştı diye dusunuyorum. Yerlerini hıc degistirmiyorum. Devamli öpüşüp koklaşıyorlar erkek yem kusuyor. Yuvaya girin e bekliyor falan ama çiftleşme yok. Erkek deniyor sanırım bazen ama dişi gaga atıyor

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişinin yuvayla ilgilenmesi güzel bir gelişme. Bu durumdaki çiftleri ayırmayın ve dışarı salmayın. Bir müddet daha sabırla bekleyin. Dişi tamamen hazır hissettiğinde herşey yoluna girecektir.

Dişinin yuvayla ilgilenmesi güzel bir gelişme. Bu durumdaki çiftleri ayırmayın ve dışarı salmayın. Bir müddet daha sabırla bekleyin. Dişi tamamen hazır hissettiğinde herşey yoluna girecektir.
Dokunmuyorum hiç o zaman. İyi anlaşıyorlar zaten maşallah bıcır bıcırlar. Ben görmüyorum ama belki de çiftlesiyorlar sabah falan onu da bilmiyorum.

Dokunmuyorum hiç o zaman. İyi anlaşıyorlar zaten maşallah bıcır bıcırlar. Ben görmüyorum ama belki de çiftlesiyorlar sabah falan onu da bilmiyorum.

En doğrusu beklemek olur. Dediğiniz gibi görmediğiniz bir zamanda çiftleşmiş olabilir ve size sürpriz yapabilirler.

Arkadaşlar selamlar tekrardan,
Erkek ne kadar kur yapsa da hiç çiftleşme olmuyor. Dişinin kizismasi için nijer katıyorum yumurta maması yapıyorum fakat pek sevmedi sanırım. Ne yapmalıyım ?

Dişiyi değiştir.Ben bir dişiyi kızıştırmak için 3 ay çabaladım, üstelik eş tutmuşlardı ama hiç bir işe yaramadı. Başka dişi aldım 1 haftada yumurtladı.

Dişi yuva ile ilgileniyorsa en azından birkaç hafta sabredin. Normal bakım ve beslenmelerine dikkat edip fazla rahatsız etmeyin. Kuluçka öncesi dönemde özellikle e vitamini takviyesi üremeye teşvik ederken yumurta sayısı ve yumurta doluluğunu da destekler. Haftada 3-4 kez mamalarına katarak veya ayrı bir kapta buğday çimlendirmesi sunarak bu takviyeyi doğal yolla yapmış olursunuz.

Dişi yuva ile ilgileniyorsa en azından birkaç hafta sabredin. Normal bakım ve beslenmelerine dikkat edip fazla rahatsız etmeyin. Kuluçka öncesi dönemde özellikle e vitamini takviyesi üremeye teşvik ederken yumurta sayısı ve yumurta doluluğunu da destekler. Haftada 3-4 kez mamalarına katarak veya ayrı bir kapta buğday çimlendirmesi sunarak bu takviyeyi doğal yolla yapmış olursunuz.
Yorumunuz için teşekkür ederim beklemedeyim.
Tüyde falan değiller sanırım. Ben beslenmelerine çok dikkat ediyorum. Fakat dışı kızışmıyor. Rahatsız etmemeye çalışıyorum. En fazla bı kafes daha alıp bı sure ayırıp öyle denerim belki ama umudu kestim diyebilirim
1dfd86b2857654f3e64b411a46e60beb.jpg

Dişiyi değiştir.Ben bir dişiyi kızıştırmak için 3 ay çabaladım, üstelik eş tutmuşlardı ama hiç bir işe yaramadı. Başka dişi aldım 1 haftada yumurtladı.
Değiştireceğimi mı anladılar naptilar bilmiyorum. Az önce ciftlestiklerini gördüm hocam :D

Değiştireceğimi mı anladılar naptilar bilmiyorum. Az önce ciftlestiklerini gördüm hocam :D

Gözünüz aydın, inşallah yumurtalar ve kuluçka şeklinde devamı gelir. Kafeste kalamar kemiği sürekli bulundurun, yumurta dönemi dişi bol kalsiyuma ihtiyaç duyacak. Özellikle e vitamini takviyesi de tavsiye ederim tekrar; buğday çimlendirme çok faydalı olur.

Gözünüz aydın, inşallah yumurtalar ve kuluçka şeklinde devamı gelir. Kafeste kalamar kemiği sürekli bulundurun, yumurta dönemi dişi bol kalsiyuma ihtiyaç duyacak. Özellikle e vitamini takviyesi de tavsiye ederim tekrar; buğday çimlendirme çok faydalı olur.
10 gün falan oldu. Daha sonra çiftleşmeye çalıştıklarını da gördüm fakat henüz bir netice yok.

Dişi kuşun videosunu aşağıda ekliyorum. Kuyruğunu hareket ettiriyor, bazen aşağı düşük gibi duruyor ama bilemedim.
Sizce umut var mı?

Bu videodan birşey anlaşılmaz. Kuşun tam yan tarafından(dişinin) fotoğrafını veya videosunu yükleyin. ancak öyle anlayabiliriz.

Up

Geri