Karadeniz Pet

Cik cik sesleri geliyor ne yapmaliyim

Son durum abilerim ablalarim lütfen maşallah diyelim . Yavruları tabağa koyup bi güzel yedim dermişim:) yuvanin içini temizledim bugün hizlica sonra temiz talaş döktüm .

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-11-21-23-09-05.png
    Screenshot_2019-11-21-23-09-05.png
    2.9 MB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_2019-11-21-23-08-15.png
    Screenshot_2019-11-21-23-08-15.png
    3.1 MB · Görüntüleme: 58
Kafam karıştı şimdi :) İlk yavru ölmüştü bir tanede boş vardı. Zaten 4 yavru yaşıyordu en son. Sonradan 2 tane dahamı yumurta oldu?
Haftada bir yuvaya bakıyorum abi çok mama verdim gene ciftlesmisler sanırım 2 yumurta daha yapmışlar farkedemedim ama onlardan çıkan yavrular büyüklerin altında ezilip gitmişler daha 1 günlükken ölmüşler sanırım talaşın arasından aldım serçe parmağının yarısı kadarlardi. Bunun sebebi Haftada bi kere bakıyorum yuvaya bundan sonraki kuluckalarda 2 3 günde bir bakicam. Mamayi nijeri azalticam yavru olsa bile ciftlesiyorlar ders oldu bana

Birde abi öğrenciyi zorluyor biraz yavrular büyüdükçe 3 günde 750 gram yem tüketmeye başladılar . 5 günde 13 tl gidiyor . yavruları 20 tl den alırım dedi petshop. O yüzden üretimde para yok zevk ve hobi için yapmak lazım

Birde abi öğrenciyi zorluyor biraz yavrular büyüdükçe 3 günde 750 gram yem tüketmeye başladılar . 5 günde 13 tl gidiyor . yavruları 20 tl den alırım dedi petshop. O yüzden üretimde para yok zevk ve hobi için yapmak lazım

Maşaallah maşaallah yesin yavrucaklar :) Yapıcak bişey yok dostum :D Yavruları petshopa verme. Forumda ilan ver, yada facebook gruplarında ilan ver. En az 50 liradan sat.

Yazık günah vericen petshopa doğru düzgün suyunu bile değiştirmiyorlar. Geçen bir tane petshopa girdim suluklar nasıl biliyormusun artık çamurlu su gibi olmuş suluklar kir bağlamış. Bırak suluğu yıkamayı falan içindeki suyu bile değiştirmemiş şerefsiz.

O yüzden kuşada yazık, senin verdiğin emeğede yazık. Petshop senden alıcak 20'ye satıcak 60'a - 70'e. Dediğim gibi burada yada facebook gruplarında sat kuşları. Hatta şimdiden ilan aç yeme düşünce direk verirsin ;)

Maşaallah maşaallah yesin yavrucaklar :) Yapıcak bişey yok dostum :D Yavruları petshopa verme. Forumda ilan ver, yada facebook gruplarında ilan ver. En az 50 liradan sat.

Yazık günah vericen petshopa doğru düzgün suyunu bile değiştirmiyorlar. Geçen bir tane petshopa girdim suluklar nasıl biliyormusun artık çamurlu su gibi olmuş suluklar kir bağlamış. Bırak suluğu yıkamayı falan içindeki suyu bile değiştirmemiş şerefsiz.

O yüzden kuşada yazık, senin verdiğin emeğede yazık. Petshop senden alıcak 20'ye satıcak 60'a - 70'e. Dediğim gibi burada yada facebook gruplarında sat kuşları. Hatta şimdiden ilan aç yeme düşünce direk verirsin ;)
Tamam ümit abi öyle yapiyim teşekkür ederim

Son durum : maalesef 1 yavru daha öldü. Sebebi sanırım hastalık çok kabarık duruyordu. En kucukleriydi.
2 tanesi başarılı bir şekilde yeme düştü.
1 tanesi hala yuvadan atlamadı.
Sonuç olarak : 8 yumurta 7 si çıktı 3 ü hayata tutundu ve kuluçka bitti .
Yeme düşen 2 yavruyu komşuya sattım 35 tl den :) Son kalan yavruyuda yeme düşünce yılbaşında öğretmenime hediye edeceğim .

Konu ile alakası yok ama çok önemli bir ana fikir çıkarma fırsatım oldu . Baba kuş yeme düşen kafesteki yavruları ile ciftlesmeye çalışıyordu. Çok üzüldüm hemen müdahele ettim . Ama hayvan sonuçta iradesi yok . Ama maalesef ülkemizde bazı hayvanlarında iradesi yok bence aynı davranışı yapabiliyorlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-15-16-34-06.png
    Screenshot_2019-12-15-16-34-06.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 56