Karadeniz Pet

Cinsi cinsiyetini bilmediğim gibi egitemedim

ujnimm

Yeni Üye
Merhaba herkese. . Hediye gelen kusumuzun cinsini ve cinsiyetini bilmediğim gibi onu egitemiyorum. 2 aylık oldu ama hala konusturamadim. Yardımcı olabilecek varmı acaba?

Not: beyaz olan

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-01-04-22-56-13.png
    Screenshot_2018-01-04-22-56-13.png
    2.9 MB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Ceresi fotoğrafta pek belli olmuyor. Gördüğüm kadarıyla dişi gibi. Bu arada benimde dişi bir kuşum var ve azda olsa konusuyor. Cok zaman vr sabır lazım

TSK ederim. Başka foto koydum
İki ay az bir süre kuşunuzun cinsi albino resimde gördüğüm kadarıyla ayrıca dişiye benziyor erkek Kuşlar konuşmaya daha yatkın ve konuşması için bu zaman kuşun karakterine göre değişebilir ilgi ve alaka gerektirir sabırla devam edin inşallah konuşur.

Cinsiyeti nedir acaba

Ekli dosyalar

• 20180107_205731.jpg
    20180107_205731.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 22
Cerenin tamamı mavi veya mor gibi bir renk ise erkek, tamamı beyaz veya burun delikleri etrafında oldukça belirgin beyazlık varsa dişidir. Ayrıca dişilerin kızışma dönemlerinde, hormonlardan dolayı cere rengi kahverengi olabilir.

TSK ederim. Başka foto koydum
cinsiyetini tam anlayamadım resimden. Ancak erkek kuşlar daha kolay kavrarken dişiler daha çok çaba ve sabır ister. Erkek misal 10 kelime öğrenirse dişi 5 kelime öğrenir. Ama erkek veya dişi farketmez sabrederseniz ve ilgi alakanızı kesmezseniz illaki konuşacaktır.

Geri