Karadeniz Pet

Cinsiyet Belirleme

Çağlayan Levent

Meraklı Üye
Iyi gunler arkadaslar herkeze , daha tam olarak tuylenmemis yavru bir kusun cinsiyeti belirlenebilirmi?

Hocam bunlar sonucta papagan degil mi konusabiliyorlar sorun söylesin.

Belirlenir ama %100 emin olunamaz dönebiliyorlar. Örnek resim varsa yükleyin isterseniz.

Arkadaşlar konu dışı ama benzer bir soru 2-3 aylık dişi nasıl anlaşılır rengi beyazlı grili diyelim kuuşun ?

Belirlenir ama %100 emin olunamaz dönebiliyorlar. Örnek resim varsa yükleyin isterseniz.
Flaş gözlerine zarar verebilir diyerekten bu kadar yakinliktan cekebildim. Neye dayanaraktan anlaşılıyor
20170105_222912.jpg
20170107_163133.jpg
20170109_214316.jpg

Maşallah Çağlayan bey ama bir hafta sonra birdaha bakalım henüz tam net değil. İki yavrumu var.

Sunuda belirteyim flaş yanıltır gün ışığında flaşsız resim olursa daha iyi olur

Maşallah Çağlayan bey ama bir hafta sonra birdaha bakalım henüz tam net değil. İki yavrumu var.
Bir hafta daha bekleyelim o zaman bir hafta sonra gene resim yuklerim sorarim. Sadece 2 tanesi yeni yeni tuylenmeye basladi ondan bunları çektim 5 tane yavrum var şu anda. Bakalim sabirla bekliyoruz buyumelerini
20170109_214342.jpg

Bir hafta önceki bir yuvadan çekilmiş bir foto tüylenmeye başlayan ve çereleri görünen yavruların biri dişi biri erkek diye tahmin ettim.ve öyle büyük ihtimal. Çere deliklerinin etrafı beyaz ve beyazlık büyümeye devam ediyor. Eğer beyazlık azalıp mor daha sonra mavi olmaya doğru ilerlerse erkek beyazlık büyürse dişidir
IMG_2560.JPG
Bir hafta daha bekleyelim o zaman bir hafta sonra gene resim yuklerim sorarim. Sadece 2 tanesi yeni yeni tuylenmeye basladi ondan bunları çektim 5 tane yavrum var şu anda. Bakalim sabirla bekliyoruz buyumeleriniEkli dosyayı görüntüle 6337

Bir hafta önceki bir yuvadan çekilmiş bir foto tüylenmeye başlayan ve çereleri görünen yavruların biri dişi biri erkek diye tahmin ettim.ve öyle büyük ihtimal. Çere deliklerinin etrafı beyaz ve beyazlık büyümeye devam ediyor. Eğer beyazlık azalıp mor daha sonra mavi olmaya doğru ilerlerse erkek beyazlık büyürse dişidirEkli dosyayı görüntüle 6339

Sizinkiler bi kaç günlük daha büyükler galiba maşallah çok güzeller sağlıklı şekilde buyumeleri dileğiyle. Benim ilk yavrumun yumurtadan çıkış tarihi aralık ayının 23'ü . Sizinkilerin cere kısmı belirginleşmeye başlamış. Benim az bişey daha beklemem lazım anlaşılan :)

Sizinkiler bi kaç günlük daha büyükler galiba maşallah çok güzeller sağlıklı şekilde buyumeleri dileğiyle. Benim ilk yavrumun yumurtadan çıkış tarihi aralık ayının 23'ü . Sizinkilerin cere kısmı belirginleşmeye başlamış. Benim az bişey daha beklemem lazım anlaşılan :)
Biraz daha büyüsünler sizde tahmin edebilirsiniz bence inş sağlıklı bir şekilde yeme düserler:)